فواید طب سوزنی

کاربرد های طب سوزنی و درمان انواع بیماری ها

احتمالا قبلا با روش درمانی طب سوزنی آشنا شده اید اما اطلاعات کافی در مورد کاربرد طب سوزنی ندارید. این روش با قدمت 2000 ساله در سراسر جهان مورد استفاده پزشکان متخصص قرار می گیرد و به دلیل عدم عوارض جانبی پس از درمان، طرفداران بسیاری دارد. در ایران نیز پزشکان متخصص طب سوزنی برای درمان بسیاری از بیماری ها از این روش استفاده می کنند که نتایج معجزه آسایی برای بیماران به همراه دارد. تا انتها با ما همراه باشید تا با فواید طب سوزنی به طور کامل آشنا شوید.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یک روش سنتی چینی است که بیماری های مختلفی را درمان می کند. این روش دارای قدمت 2 هزار ساله می باشد. با استفاده از این روش می توان انواع بیماری مانند افزایش قد با طب سوزنی، درمان ناباروری با طب سوزنی و درمان کبد چرب با طب سوزنی را درمان کرد.

در این روش سوزن های بسیار نازک در نقاط مختلف و با عمق های متفاوت وارد بدن می شود و بیماری را درمان می کند. پس از گذراندن دوره درمان نه تنها درد تسکین می یابد بلکه بیماری درمان می شود و مانع از مصرف داروهای شیمیایی برای درمان بیماری می گردد.

چگونگی درمان بیماری با طب سوزنی

طبق نظریه های طب سوزنی، کانال های انرژی سراسر بدن انسان را فرا گرفته اند و به وسیله آن ها انرژی چی در بدن جریان می یابد. متخصصان طب سوزنی معتقدند زمانی که فرد بیمار می شود، کانال های انرژی تعادل خود را از دست داده و یا بسته شده اند.

به همین علت با یافتن نقاط مربوط به هر بیماری، به وسیله سوزن های نازک، به درمان آن بیماری پرداختند. در واقع هر نقطه از بدن به یک عضو مربوط می شود که با ورود سوزن های مخصوص، انرژی در آن نقطه تعادل یافته و بیماری درمان می شود.

علاوه بر این ورود سوزن های طب سوزنی در بدن باعث آزاد شدن اندورفین در مغز می شود و سپس اندورفین به عنوان یک مسکن طبیعی درد را تسکین می دهد.

میزان ورود سوزن ها در بدن با توجه به نوع بیماری و شدت آن، توسط پزشک متخصص طب سوزنی تشخیص داده می شود.

فواید و کاربرد طب سوزنی

طب سوزنی فواید و کاربردهای بسیاری دارد که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است:

  • یکی از مهم ترین علل روی آوردن مردم به طب سوزنی، عدم عوارض جانبی این روش درمانی می باشد.
  • بسیاری از افراد برای عدم مصرف داروهای شیمیایی، طب سوزنی را برای درمان بیماری خود انتخاب می کنند.

در حال حاضر طب سوزنی به عنوان یک روش موثر شناخته می شود که بیماری های مختلفی از جمله درد کمر، درد گردن، درد زانو، استئوآرتریت، نازایی و… را درمان می کند.

بیشتر بخوانید: افزایش قد با طب سوزنی

زنان بسیاری از سندرم تخمدان پلی کیستیک رنج می برند که موجب ناباروری آن ها شده و با انجام روش های مختلف قادر به درمان این بیماری نبوده اند. در صورتی که طب سوزنی توانسته با ایجاد تعادل میان هورمون ها، سطح تستوسترون را کاهش داده و پس از تنظیم تخمک گذاری، احتمال بارداری را تا 33 درصد افزایش دهد. اگر قصد آشنایی بیشتر با نحوه درمان کیست تخمدان با طب سوزنی دارید، می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

بیماری‌های خاص مانند دیابت، کبد و یا کلیه نیز به وسیله طب سوزنی و بدون مصرف هیچگونه داروی شیمیایی قابل درمان است.

همچنین ثابت شده طب سوزنی موجب کاهش عوارض جانبی ناشی از درمان سرطان و کاهش علائم ناشی از سرطان می شود که قدم بزرگی در علم پزشکی به حساب می آید.

یکی دیگر از فواید طب سوزنی، بازیابی انرژی و افزایش ایمنی سیستم بدن است. طب سوزنی برای تمامی افراد در سنین مختلف که سیستم ایمنی ضعیفی دارند موثر است.

طب سوزنی برای درمان بی خوابی، استرس و افسردگی نیز کاربرد دارد.

درمان بیماری های مزمن مانند آرتروز، کاهش شنوایی، آسم و دیابت نیز به وسیله طب سوزنی قابل انجام است.

علاوه بر موارد ذکر شده، طب سوزنی به نسبت دیگر روش های درمانی هزینه بسیار کمتری دارد و در مدت زمان معین شده تاثیر بالایی بر درمان بیماری خواهد داشت. پس با انتخاب درست پزشک متخصص برای درمان بیماری و تضمین سلامت خود اقدام نمایید.

متخصص طب سوزنی اصفهان

شاید بپرسید چگونه می توان یک متخصص طب سوزنی در اصفهان پیدا کرد. من به شما دکتر علی اعتمادی فارغ التحصیل از دانشگاه چین را معرفی می کنم.

دکتر اعتمادی متخصص طب سوزنی با 15 سال سابقه به درمان انواع بیماری ها از جمله درمان کبد چرب، درمان نوروپاتی و درمان بیماری های اعصاب با طب سوزنی در اصفهان می پردازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می توانید با شماره 09981234774 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

آیا طب سوزنی تاثیر همیشگی دارد؟

اگر طب سوزنی به دست پزشک متخصص انجام شود، درصد خطا و یا عدم تاثیرگذاری نزدیک به صفر می باشد.

عوارض طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی اگر در مراکز معتبر و توسط متخصص طب سوزنی انجام شود، هیچگونه درد و خونریزی و یا عوارض جانبی ندارد.

چه تعداد جلسه برای درمان با طب سوزنی مورد نیاز است؟

تعداد جلسات درمانی با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن متفاوت بوده و توسط پزشک معین می گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت نوبت