طب سوزنی صورت

طب سوزنی صورت از مزایا تا روش انجام آن

آیا تا به حال از خود پرسیده اید چرا طب سوزنی صورت طی این چند سال اخیر، به یکی از پرطرفدارترین روش های درمانی و زیبایی تبدیل شده است؟ شاید تا پیش از این، فکر می کردید طب سوزنی یک درمان موقتی است که تنها چند روز یا چنئد هفته اثر دارد. اما شواهد جدید نشان می دهد این طب سنتی چینی می تواند مزایای بسیار بیشتر و طولانی مدتی داشته باشد. طب سوزنی صورت می تواند سبب تولید  کلاژن در لایه درم بشود و اثرات ضد پیری قابل توجهی داشته باشد و به طور مؤثری چین و چروک ها و خطوط را از بین می برد و حتی می تواند روند جوان سازی پوست را سریع تر کند. علاوه بر این، طب سوزنی صورت برای درمان انواعی از مشکلات پوستی مانند آکنه، جای جوش و التهاب های پوستی بسیار مؤثر است. حتی می تواند در کاهش علائمی مانند پف زیرچشم، خستگی، تحریک پذیری و استرس نیز مفید واقع شود.

اگر شما هم به فکر این هستید که از این روش درمانی و زیبایی استفاده کنید، با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی مزایا و روش انجام آن بپردازیم.

تاریخچه طب سوزنی

طب سوزنی یکی از قدیمی ترین روش های درمانی در جهان است و در چین بیش از ۲۵۰۰ سال پیش شکل گرفته است. بر اساس تئوری های طب سوزنی، بدن انرژی هایی مثل Qi (چی) و خون دارد که در طول رگ ها جریان دارند. هدف طب سوزنی، تعادل بین این انرژی ها را با استفاده از سوزن های نازک و باریک در نقاط خاصی در بدن بهبود بخشید. در طول تاریخ، طب سوزنی به دلیل اثرات مثبت آن بر روی درمان بیماری های مختلف، به عنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار گرفته است.

جوانسازی صورت با طب سوزنی

وقتی به صورت بانوان چینی نگاه می‌کنید قطعا یکی از مواردی که ممکن است برای شما و یا دیگران جلب توجه کند، پوست زیبا و سالم آن‌ها می‌باشد.
اولین فکری که همان لحظه ممکن است به سراغ شما بیاید این است که رمز پوست درخشان و شفاف آن‌ها چیست؟ از چه دارو و یا روش درمانی برای داشتن چنین پوستی استفاده می‌کنند؟ حتی برای دیدن پوست سالم آن‌ها نیاز نیست تا چین سفر کنید همین که فیلم‌های آن‌ها را تماشا کنید کافی است. حالا نظر شما چیست از رمز موفقیت آن‌ها مطلع هستید یا خیر؟ اگر پاسخ شما منفی است  که با ما در این مقاله همراه باشید تا رمز موفقیت آن‌ها را برای شما فاش کنیم.

طب سوزنی برای لک صورت

در این حالت دکتر طب سوزنی به عامل لکه های پوستی پی برده و اقدام به رفع نواقص آن ها می کند. بسته به ناحیه ایجاد لک ممکن است طب سوزنی در دست، پا و شکم شما انجام گیرد و درمان شما از 7 الی 15 جلسه طی چندین هفته باشد.

چگونگی انجام طب سوزنی صورت!

پزشک متخصص با فرو کردن سوزن‌هایی از جنس استیل در نقاط مخصوص باعث می‌شود پوست شما در طی جلسات متوالی سالم و سالم‌تر شود.
این نکته را به خاطر داشته باشید که پوست صورت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن است که در اولین برخورد پوست شما به چشم می‌آید؛ بنابراین از یک پزشک متخصص طب سوزنی که در شهر شما و یا حتی شهرهای دیگر نامبروان است استفاده کنید.
باور کنید اگر برای داشتن پوستی سالم مجبور به طی کردن مسافت زیادی هم هستید به نفع شماست.
این نصیحت ما را فراموش نکنید.

طب سوزنی لیفت صورت
طب سوزنی صورت

کاربرد طب سوزنی در صورت

فکر کنیم که از طب سوزنی و قدمت آن در کشور چین مطلع هستید. طب سوزنی در چین حدود 5000 سال قدمت دارد و در این چند هزار سال توانسته است طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهد.
از طب سوزنی به جای دارو و تزریق استفاده می‌شود؛ به عبارتی این روش جایگزین مناسبی برای بوتاکس و جراحی به حساب می‌آید.

طب سوزنی برای جوانسازی صورت و داشتن پوست سالم و توپُر به شما کمک می‌کند. جالب است بدانید که از طب سوزنی برای از بین بردن خط خنده هم استفاده می‌شود.

حالا این روش چطور قرار است به شما کمک کند؟

طب سوزنی برای صورت چه فوایدی دارد؟

مطمئن باشید که اگر روش طب سوزنی صورت برای شما فایده ای نداشت ما به هیچ وجه به شما سفارش نمی کردیم.
آماده اید که با فواید طب سوزنی برای صورت و پوست آشنا شوید؟

 1. مهم ترین و بیش ترین تاثیری که شما شاهد آن خواهید بود، شفافیت پوست شما است.
 2. خون رسانی کافی و منظم به پوست شما مزیت دیگر طب سوزنی است.
 3. به گوارش شما کمک می کند.
 4. باعث داشتن کبدی سالم می شود.
 5. از بین رفتن پُف صورت که خود نشان دهنده مشکلات گوارشی است.
 6. پوست شما از هر گونه آکنه رهایی پیدا می کند.
 7. کنترل چربی و آبرسانی منظم به پوست را ممکن می کند.
 8. پوست شما سفت تر از حالت معمول می شود.

به دلیل این که این روش از هیچ گونه داروی شیمیایی استفاده نمی کند نیاز به جلسات متوالی است تا بهبودی برای شما مشخص شود.

بهبود گردش خون

بهبود گردش خون یکی از مزایای اصلی طب سوزنی برای صورت است. هنگامی که سوزنه ا در نقاط مشخصی از صورت قرار می گیرند، جریان خون در این ناحیه افزایش پیدا می کند. در نتیجه، خون بیشتری در بافت های صورت جریان پیداکرده و اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را به سلول های پوست منتقل می کند. این امر باعث تحریک سلوله ای پوستی برای ترمیم سریع تر شده و در نهایت پوستی شاداب تر و با خطوط ریز کمتر ایجاد می شود.

افزایش تولید کلاژن

افزایش ترشح کلاژن یکی دیگر  از مزایای طب سوزنی برای صورت است. هنگامی که سوزن ها در نقاط مشخصی از صورت فرو می روند، واکنشی بدون درد در بدن ایجاد می شود. در پاسخ، مغز شروع به ترشح بیشتر کلاژن برای ترمیم و نوسازی سلول های پوستی می کند. از آنجایی که کلاژن نقش مهمی در حفظ انعطاف پذیری و استحکام پوست دارد، افزایش تولید آن می تواند باعث کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز صورت شود. در نتیجه، طب سوزنی می تواند باعث جوان تر به نظر رسیدن پوست و رفع نشانه های پیری زودرس گردد.

افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

یکی از تأثیرات طب سوزنی بر روی پوست صورت، افزایش خاصیت ارتجاعی آن است. با تحریک نقاط خاصی از بدن، فرآیند ترشح کلاژن و الاستین در پوست تحریک می شود، که این امر باعث افزایش ارتجاع پوست می شود. این افزایش در خاصیت ارتجاعی پوست، به آن کمک می کند که پس از کشیدگی یا فشار موقت، به شکل و ظاهر قبلی خود بازگردد. به عبارت دیگر، پوست قابلیت بازگشت به شکل و ظاهر اولیه خود را دارد.

هنگام پیری طبیعی پوست، خاصیت ارتجاعی آن به طور طبیعی کاهش می یابد. با استفاده از طب سوزنی، امکان بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و بازگشت آن به حدودی از شکل و ظاهر قبلی خود وجود دارد. این فرایند باعث می شود که پوست جوان و سالم تر به نظر برسد. بدین ترتیب، طب سوزنی می تواند بهبود خاصیت ارتجاعی پوست را ارائه دهد و به تا حد زیادی به بازگشت پوست به شکل و ظاهر اولیه آن کمک کند.

عوارض طب سوزنی صورت

طب سوزنی صورت اگرچه یک روش درمانی محبوبی است، اما همچون هر روش درمانی دیگری ممکن است دارای عوارض جانبی باشد. برخی از این عوارض کوتاه مدت یا سطحی هستند، اما در موارد نادری ممکن است عوارض جدی تری رخ دهد که نیاز به درمان دارد.

یکی از شایع ترین عوارض طب سوزنی صورت، خون ریزی و کبودی در ناحیه ای است که سوزن وارد شده است. این عارضه معمولاً خفیف بوده و طی چند روز برطرف می شود. اما در مواردی نادر، اگر خون ریزی شدیدتر باشد، باید به پزشک مراجعه کنید عارضه دیگر، التهاب و قرمزی پوست است که نشانه واکنش به سوزن یا محلول تزریقی است.

به طور کلی طب سوزنی صورت یک سری عوارض کمی برای شما دارد که در مقابل استفاده از داروهای شیمیایی حتی به چشم هم نمی آید.
برخی از عوارضی که طب سوزنی صورت ممکن است داشته باشد شامل موارد زیر می باشد:

 • قرمزی و یا التهاب محلی که سوزن ها وارد شده اند.
 • عفونت به دلیل استفاده چند باره از سوزن ها
 • درد کم در پوست و صورت

دقت کنید که در صورتی که از پزشکی ماهر و بهترین متخصص طب سوزنی کمک بگیرید به هیچ وجه مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

مدت درمان طب سوزنی برای صورت چقدر است؟

خیالتان راحت نیازی نیست تا آخر عمر به مطب متخصص طب سوزنی مراجعه کنید اما توقع یک شبِ درمان شدن را هم نداشته باشید.
بسته به تشخیص پزشک و نوع پوست و همچنین سن و سال شما ممکن است تعداد جلسات کم یا زیاد شود؛ بنابراین تعین تعداد جلسات را به پزشک متخصص خود بسپارید.
ولی معمولا طول مدت زمان هر جلسه 20 تا 30 دقیقه است.

بیشتر بخوانید: تعداد جلسات طب سوزنی

مراقبت های قبل از طب سوزنی صورت

اگر می خواهید این روش درمانی را انجام دهید، توصیه می کنیم موارد زیر را قبل از انجام طب سوزنی صورت رعایت کنید:

 • از مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین پرهیز نمایید تا اثر درمان بهتر باشد.
 • فعالیت بدنی سنگین انجام ندهید و استراحت کافی داشته باشید.
 • حتماً قبل از جلسهٔ درمان وعده ای سبک بخورید تا احساس گرسنگی نداشته باشید.
 • سوزن های به کار رفته بسیار نازک و ایمن هستند، لذا نیازی به نگرانی وجود ندارد.
 • آزمایشات پزشکی انجام داده و نام داروهای مصرفی را به پزشک اطلاع دهید تا برنامهٔ مناسبی برایتان تجویز کند.

مراقبت های لازم بعد از انجام طب سوزنی

بعد از اتمام هر جلسه طب سوزنی نیاز به انجام کار خاصی نیست و شما می توانید همان زندگی طبیعی خودتان را در پیش بگیرید. فقط در طول درمان آرامش خود را حفظ کنید و اگر چیزی شما را اذیت می کرد همان موقع با پزشک خود مطرح نمایید تا کمترین خطر و آسیبی به شما وارد نشود. اما حواستان باشد که پس از طب سوزنی، پوست وارد فاز حساسی می شود. پس اگر مراقبت های ازم را انجام دهید، بهبودی زود تر و کامل تر محقق شود.

اولین چیزی که باید بدانید این است که پس ازطب سوزنی، پوست شما در برابر نور خورشید آسیب پذیرتر می گردد بنابراین کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب باید رفیق همیشگی شما باشد تا از پوست محافظت کند. دوم، ورزش های شدید بهتر است مدتی به تعویق بیفتند تا پوست استراحت و ترمیم شود. همچنین از مصرف الکل و سیگار نیز خودداری کنید. سوم اینکه، اگر هرگونه علامت غیرطبیعی مانند التهاب، خارش یا درد دارید، باید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.

نکته خوب این است که با مراقبت دقیق، پوست شما پس از طب سوزنی روزبه روز شاداب تر خواهد شد و کمی صبر و پشتکار نتیجه دلخواه را به ارمغان می آورد.

مقایسه طب سوزنی صورت با سایر روش های درمانی زیبایی

طب سوزنی صورت در مقایسه با سایر روش های زیبایی  پوست، مزایای منحصربه فردی دارد که دلیل محبوبیت زیادش طی این چند سال اخیر است. بر خلاف جراحی های زیبایی که حداقل به چند هفته استراحت و بازتوانی نیاز دارند و دوران نقاهت طولانی تری دارند، طب سوزنی به راحتی در مدت زمان کوتاه تر و در کمترین زمان ممکن قابل انجام است و زوتر هم خوب می شود.

همچنین برخلاف لیزر و سایر اقدامات تخریب لایه های پوست، طب سوزنی یک فرایند ترمیمی غیرتهاجمی به شمار می آید. به همین دلیل احتمال وقوع عوارض و آسیب دیدگی های جدی بسیار کم است. ضمناً اثربخشی طب سوزنی در زمینه های مختلفی مانند از بین بردن چروک و چین صورت، تحریک ساخت کلاژن، رفع تیرگی دور چشم، درمان جوش و آکنه و حتی کاهش پف صورت به اثبات رسیده است. بنابراین به عنوان یک راهکار غیرجراحی و کم خطر برای زیبایی صورت، طب سوزنی را می توان انتخابی بسیار مناسبی دانست.

برای آغاز درمان از کجا شروع کنیم؟ 

اگر به دنبال این هستید که با یک تیر چند نشان بزنید باید به شما دکتر علی اعتمادی متخصص طب سوزنی اصفهان را معرفی کنیم.
دکتر علی اعتمادی بهترین پزشک متخصص طب سوزنی است و در حال حاضر در اصفهان مشغول به درمان مراجعان خود می‌باشد.
ایشان فارغ التحصیل دانشگاه CBIATC چین هستند و در حوزه‌های مختلفی مثل جوان سازی و زیبایی حرف اول را می‌زنند.
برای دریافت مشاور از کادر درمان علی اعتمادی و یا دریافت نوبت می‌تواید شماره تلفن زیر را شماره گیری نمایید.
03132240920

کلام آخر
امیدواریم این مقاله برای شما مثمر ثمر بوده باشد و شما را به سمت داشتن پوستی شاداب و سالم سوق داده باشد. روش‌های دیگری هم برای داشتن پوست سالم وجود دارد اما اگر به دنبال بی ضررترین آن‌ها هستید، طب سوزنی را امتحان کنید. در کنار طب سوزنی می‌توانید داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن را نیز امتحان کنید. ترکیب این 3 مورد معنای درست زندگی را به شما نشان می‌دهد.

سوالات متداول طب سوزنی صورت 

آیا از طب سوزنی برای درمان صورت و پوست می توان استفاده کرد؟ 

بله. این روش تا به الان توانسته نتایج خوبی را برای مراجعان رقم بزند و تا به الان خطر و یا آسیبی به مراجعان وارد نکرده است.

طب سوزنی در صورت چه تاثیری دارد؟ 

تاثیرات زیادی دارد؛ مثلا شفافیت پوست، درمان آکنه و جوش، سفت شدن پوست، کنترل چربی و آبرسانی به پوست و…

چه مدت زمانی نتایج درمان قابل مشاهده است؟

شبیه به داروهای شیمیایی سریع نتیجه نمی‌دهند اما به مرور زمان با چشمان خودتان شاهد بهبودی و سالم‌تر شدن پوستتان هستید.

تعداد جلسات درمان طب سوزنی صورت چقدر است؟ 

تعداد جلسات وابسته به تشخیص پزشک، سن و سال شما می‌باشد اما طول مدت هر جلسه معمولا از 20 تا 30 دقیقه است.

طب سوزنی برای چروک صورت گزینه مناسبی است؟ 

طب سوزنی به دلیل این که باعث ترمیم و کلاژن سازی پوست شما می‌شود گزینه مناسبی برای جلوگیری از چروک می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت