تعداد جلسات طب سوزنی

تعداد جلسات طب سوزنی

طب سوزنی دارای قدمتی هزاران ساله است و ریشه در سنت های کهن چینی دارد. هدف اصلی طب سوزنی، برقراری تعادل و هماهنگی در جریان انرژی بدن است تا سلامتی و تناسب اندام حفظ شود. چیزی که در این درمان اهمیت زیادی دارد تعداد جلسات طب سوزنی برای صورت، لاغری و یا درمان هر عارضه دیگری است.

با ما در این مقاله همراه باشید تا بفهمید که به چند جلسه انجام طب سونی نیاز دارید.

روش کار طب سوزنی و فواید آن

طب سوزنی بیش از یک هزار سال است که در چین به کار گرفته می شود و امروزه در سراسر جهان به عنوان یک روش درمانی مکمل شناخته شده و محبوبیت روزافزونی پیدا کرده است. این روش توانسته است تعادل خاصی میان درمان جسم و روح را برقرار کند و به همین دلیل از سوی بسیاری افراد مورد استقبال قرار گرفته است.

روش کار طب سوزنی بر پایه فرو کردن سوزن های نازک و باریک در نقاط خاصی از بدن است که “نقاط طب سوزنی” نامیده می شوند. این نقاط بر روی مسیرهایی قرار دارند که به اعتقاد طب سنتی چینی، مجاری عبور انرژی حیاتی هستند. با فرو کردن سوزن ها در این نقاط ویژه، جریان انرژی بدن تنظیم می شود و می تواند باعث کاهش درد، کاهش استرس، بهبود گردش خون و حتی درمان برخی بیماری ها شود.

  • عدم عوارض جانبی این روش درمانی می باشد.
  • عدم مصرف داروهای شیمیایی
  • کمترین زمان بازدهی
  • هزینه و قیمت مناسب
  • عدم درد زیاد
  • درمان اکثر بیماری ها خصوصا لاغری، درمان فیبروز و کبدچرب، گردن درد، مشکلات اعصاب و روان

تعداد جلسات در طب سوزنی فرآیندی است که باید بر اساس شرایط بیمار و همچنین بررسی بهترین متخصص طب سوزنی انجام شود. علاوه بر تعداد جلسات طب سوزنی معمولاً جلسه اول درمان که با معاینه و مشاوره همراه می باشد حدود 1 ساعت زمان می برد. بعد از آن معمولاً هر جلسه نیاز به 20 – 30 دقیقه در فضای استریل و آرام بخش می باشد. اما به طور کلی می‌توان گفت که تعداد جلسات از 7 الی 10 جلسه می باشد. که باز بستگی به شدت و شرایط بیمار و بیماری دارد.

چند جلسه برای درمان با طب سوزنی مورد نیاز است؟

تعداد جلسات طب سوزنی جهت درمان کامل با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن متفاوت بوده و توسط پزشک متخصص معین می گردد.

آگاهی از تعدادجلسات، طول مدت زمان هر جلسه و فاصله بین جلسات اهمیت زیادی دارد. مسلما نوع بیماری،سیستم بدن، جهت بهبود بیماری نقش زیادی دارد. مثلا در فردی که با کمر درد یا دیابت مراجعه می کند تنها با یک جلسه، درد بیمار بطور کامل برطرف می‌شود، البته برای یک جلسه کات رو پیشنهاد میکنیم ولی در فردی که با گردن درد یا جهت لاغری با طب سوزنی مراجعه می‌کند، علیرغم بهبود چشمگیر در اولین جلسه، نیازمند جلسات درمانی بیشتر است یا جهت درمان کبد چرب با طب سونزی حداقل بین 10 الی 15 جلسه بصورت منظم باید طب سوزنی انجام شود.

تعداد جلسات طب سوزنی برای صورت

تعداد جلسات مورد نیاز برای طب سوزنی صورت، بسته به شرایط و مشکلات صورتتان متفاوت است. با این حال، معمولاً متخصصان طب سوزنی یک دوره درمان بین 6 تا 12 جلسه را برای دستیابی به نتایج خوب توصیه می کنند.

در جلسه اول، متخصص طب سوزنی شرح حال کاملی از شما خواهد گرفت و با دقت صورت شما را ارزیابی و معاینه می کند. سپس براساس یافته ها و نیازهای شما، نقاط خاصی از صورت را برای تزریق سوزن های نازک طب سوزنی انتخاب می کند. هدف این کار، تنظیم جریان انرژی و خون در نواحی مختلف صورت است.

پس از جلسه اول، شما باید منتظر بمانید تا پاسخ بدن خود را به این روش درمانی مشاهده کنید. اغلب بیماران پس از 3 یا 4 جلسه اولیه، نتیجه این روش درمانی را کم کم می بینند. با این حال، برای دستیابی به نتایج بهتر و ماندگار، باید همه تعداد جلسات طب سوزنی برای صورت که پزشکتان تعیین کرده است را بروید.

در طول این دوره، متخصص شما پیشرفت درمان را زیر نظر خواهد داشت و در صورت لزوم، نقاط جدیدی را برای تزریق سوزن ها انتخاب خواهد کرد. همچنین ممکن است توصیه هایی در زمینه تغذیه و سبک زندگی به شما ارائه دهد تا روند درمان سریع تر و موثرتر پیش رود.

لازم به ذکر است که پایبندی به جلسات و داشتن صبر و حوصله، کلید موفقیت در طب سوزنی صورت است. با رعایت تمامی توصیه های متخصص خود، می توانید انتظار داشته باشید که در پایان این دوره، یک پوست شاداب و سالم داشته باشید.

تعداد جلسات طب سوزنی برای لاغری

امروزه لاغری شکم با طب سوزنی کاملا به اثبات رسیده و بیماران نتایج خیلی خوبی رو از این روش کسب کردند. و به عنوان یک روش موثر برای لاغری و توسط متخصص طب سوزنی در اصفهان بدون کمترین عوارض و بر خلاف از دستگاه های لاغری که با عوارض همراه است طب سوزنی روشی بسیار موثر و نتیجه بخش فوق العاده ای برای افراد به همراه داشته است. البته رژیم مناسب، عدم استرس، و ورزش های مناسب حتما باید در کنار طب سوزنی انجام شود

معمولا برای جلسات لاغری با طب سوزنی بین 10 الی 12 جلسه رو برای مراجعه کنندگان عزیز در نظر میگیریم که نتیجه قابل قبولی رو بهمراه دارد.

توصیه میکنیم افراد برای کسب نتیجه مطلوب از طب سوزنی برای لاغری پهلو‌ها و شکم، هفته‌ای دو جلسه و به مدت ۱۲ جلسه درمان را انجام دهند. این تعداد جلسات با کاشت نخ و امبدینگ به جلسات کمتر کاهش پیدا میکند .

ویدیو توضیحات دکتر علی اعتمادی در خصوص تعداد جلسات طب سوزنی

سوالات متداول تعداد جلسات طب سوزنی

چند جلسه طب سوزنی برای درمان لازم است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای طب سوزنی بستگی به شدت و نوع مشکل یا بیماری دارد. در برخی موارد ساده، چند جلسه (معمولا 4 تا 10 جلسه) کافی است. اما برای مشکلات مزمن یا پیچیده تر، ممکن است 12 تا 20 جلسه یا بیشتر نیاز باشد. متخصص طب سوزنی بر اساس پاسخ بدنتان به درمان، تعداد جلسات را تعیین می کند.

آیا باید جلسات طب سوزنی به صورت متوالی انجام شود؟

معمولا توصیه می شود جلسات طب سوزنی ابتدا با فواصل کوتاه تر (یک بار در هفته) انجام شود تا اثرات درمان سریع تر آشکار شود. پس از آن، با توجه به پاسخ به درمان، فواصل جلسات می تواند بیشتر شود (هر دو هفته یکبار یا ماهانه).

پس از چند جلسه طب سوزنی اثرات آن تعیین می شود؟

برخی افراد پس از 2 تا 4 جلسه اولیه طب سوزنی، اثرات آن را تجربه می کنند. با این حال، برای ریشه کن کردن مشکل و جلوگیری از عود آن، ادامه جلسات طب سوزنی طبق تجویز متخصص ضروری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت