جوانسازی صورت با اگزوزوم تراپی جدیدترین روش جوانسازی با اگزوزوم تراپی

اگزوزوم تراپی، یا پزشکی بازساختی درحال دگرگونی صنعت پزشکی و شاخه‌ای جدید در پزشکی امروز و روش جدیدی برای جوان سازی بدن است که امیدهای زیادی را برای دستیابی به جوانی، برانگیخته است. اگزوزوم ها، نانو ذرات ریزی هستند که توسط سلول ها ترشح شده و حاوی مواد مفیدی برای سلامت و جوانی پوست و بدن می باشند. اگزوزوم تراپی از این اگزوزوم ها بهره می برد تا بتواند فرآیندهای طبیعی بدن را برای مقابله با پیری تقویت کند.

هر فردی ممکن است به این که آیا راهی برای بازگرداندن جوانی و شادابی پوست وجود دارد؟ فکر کرده باشد. در حال حاضر، یک روش جدید با نام اگزوزوم تراپی صورت در حال ورود به دنیای پزشکی است که می تواند به شما کمک کند تا پوست جوان تری داشته باشید.

آیا می دانید که پوست ما همیشه با عوامل مختلفی مانند آفتاب سوختگی، لک و پیری مواجه است؟ این عوامل می توانند باعث پیری و ضعف پوست شوند. اما اکنون با ورود درمان اگزوزوم به صنعت پزشکی، شما می توانید پوست جوان تر، شاداب تر و درخشان تری داشته باشید. در این مقاله، با درمان اگزوزوم، مزایا و عملکرد آن آشنا می شوید.

اگزوزوم و اگزوزوم تراپی چیست؟

اگزوزوم ها نانوذراتی هستند که تقریباً توسط تمام سلول های بدن انسان آزاد می شوند و سلول های پوست هم نوع خاص خود را دارند. این ذرات حاوی لیپیدها، پروتئین ها، اسیدهای آمینه، پپتیدها، فاکتورهای رشد و مواد ژنتیکی مختلف هستند.

وظیفه اگزوزوم ها در واقع برقراری ارتباط و انتقال سیگنال بین سلول ها است. شما می توانید آنها را به عنوان پیام رسان هایی در نظر بگیرید که سیگنال هایی را به سلول های ناسالم ارسال می کنند و آنها را تحریک به بازسازی می کنند. به عبارت دیگر، اگزوزوم ها روند طبیعی بهبودی بدن را تحریک می کنند.

اگزوزوم تراپی پوست صورت

اگزوزوم تراپی صورت یک رویکرد پیشگامانه برای جوانسازی صورت است که از قدرت ارتباطات سلولی بهره می برد. این یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که توانایی های ترمیم طبیعی و بازسازی پوست شما را تحریک می کند. با مزایای قابل توجه و تحقیقات مداوم، اگزوزوم تراپی آماده است تا دنیای زیبایی شناسی را متحول کند. پس آماده شوید تا درخشش جوانی خود را در آغوش بگیرید و با علائم مزاحم پیری خداحافظی کنید.

اگزوزوم سلول های بنیادی چیست؟

اگزوزوم ها حباب ها یا وزیکول های ریزی هستند که توسط سلول های مختلف بدن ترشح می شوند و نقش های متعددی دارند. این نانو ذرات ها از غشای دولایه لیپیدی تشکیل شده اند و اندازه شان بین 30 تا 100 نانومتر است. درون اگزوزوم ها مواد و محتویات مختلفی از جمله پروتئین ها، لیپیدها، mRNA و میکروRNA وجود دارد.

اگزوزوم ها توسط ارتباط با سلول های هدف، نقش مهمی در انتقال پیام رسانی بین سلولی، دفع مواد زائد سلولی، التهاب، ایمنی و فرایندهای متابولیک بدن دارند.

اخیراً مشخص شده اگزوزوم ها می توانند به عنوان وسیله انتقال دهنده دارو یا وکتور درمانی مورد استفاده قرار گیرند. از این رو امروزه با پیشرفت صنعت زیبایی و پزشکی، از این نانوذره در روش های زیبایی از جمله جوانسازی بدن با اگروروم تراپی استفاده می کنند.

اگزوزوم تراپی بدن

اگزوزوم تراپی برای جوانسازی بدن چیست؟

اگزوزوم تراپی یک روش جدید در زمینه جوان سازی است که از تزریق اگزوزوم ها به بدن استفاده می کنند. که این اگزوزوم هارا یا از بدن خود فرد یا از بدن فرد دیگری میگیند و پس از گذراندن از سانتریفیوژ و به دست آوردن مواد لازم آن را به نواحب مد نظر تزریق می کنند.

در اگزوزوم تراپی، اگزوزوم هایی حاوی مواد مفید و ضد پیری جدا می شوند. این مواد شامل موارد زیر هستند:

 • آنزیم ها و پروتئین های ضدالتهابی
 • آنتی اکسیدان ها
 • اسیدهای نوکلئیک و DNA
 • فاکتورهای رشد
 • ویتامین ها و مواد معدنی

اگزوزوم ها پس از ورود به سلول ها، محتویات خود را آزاد کرده و موجب فعال شدن فرایندهای ترمیمی و ضد پیری در بدن می شوند.

از آثار اگزوزوم تراپی می توان به جوان سازی پوست، درمان چین و چروک ها، التیام زخم، رشد مو و کاهش درد مفاصل اشاره کرد.

جدیدترین روش جوانسازی با اگزوزوم تراپی

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های نوینی برای دستیابی به این هدف معرفی شده اند که یکی از آن ها جوانسازی بدن با اگزوزوم تراپی است.

رادیکال های آزاد یکی از عوامل اصلی پیری پوست هستند. با انجام اگزوزوتراپی به منظور جوانسازی بدن، آنتی اکسیدان های موجود در اگزوزوم ها باعث می شوند تا از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت کنند.

آنزیم ها و پروتئین های ضدالتهابی موجود در اگزوزوم ها التهاب پوست را کاهش می دهند که باعث جوان ماندن پوست می شود. همچنین اسیدهای نوکلئیک و DNA موجود در اگزوزوم ها به ترمیم سلول های پوستی آسیب دیده کمک می کنند.

همانطور که قبل از این هم گفتیم در اگزوزوم فاکتورهای رشد مانند EGF وجود دارد که تزریق آن به بدن موجب تکثیر سلول های فیبروبلاست و ترشح کلاژن و الاستین شده که باعث افزایش کشسانی و شفافیت پوست می شود. همچنین ویتامین ها و مواد معدنی اگزوزوم ها انرژی و مواد مورد نیاز برای ترمیم و نوسازی پوست را فراهم می کنند.

به طور کلی اگزوزوم ها هیدراته و آب رسانی پوست را افزایش و چین و چروک ها را کاهش می دهند. بنابراین اگزوزم تراپی برای جوانسازی بدن با تاثیر بر فرآیندهای سلولی، باعث جوان و شفاف ماندن پوست می شود.

 

اگزوزوم ها چگونه برای پوست مفید هستند؟

وقتی یک سلول سالم یک اگزوزوم را به یک سلول ناسالم می فرستد، سلول آسیب دیده شروع به ترمیم و بازسازی خود می کند.

با افزایش سن، سلول های پوست شروع به تجزیه شدن می کنند و بدن ما اگزوزوم های کمتری تولید می کند.( شبیه به کاهش تولید کلاژن). این عمل منجر به افتادگی پوست و ظاهر شدن خطوط ریز و چین و چروک می شود. اگزوزوم درمانی به اگزوزوم های جدید اجازه می دهد تا سلول های غیرفعال پوست و اگزوزوم های مسن تر را تحریک کنند تا منجر به ترمیم، تقویت و جوان سازی پوست شود.

در این فرآیند، جوانسازی پوست با اگزوزوم باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین، بهبود زخم و کاهش تولید رنگدانه می شود. در نتیجه طی دو تا شش هفته پس از درمان پوست حجیم تر، محکم تر، روشن تر و صاف تر می شود.

بخش جالب این روش این است که اگزوزوم ها به طور مداوم شش تا هشت ماه پس از درمان نیز فعال هستند، بنابراین نتایج و ماندگاری این روش بیشتر از بوتاکس است و همانند سایر روش ها می توانید برای تزریق مجدد مراجعه و اثر ماندگاری آن را طولانی تر کنید.

لازم به ذکر است که اگزوزوم ها دارای خواص ضد التهابی برای کمک به کاهش علائم بیماری های التهابی پوست مانند پسوریازیس و اگزما هستند.

اگزوزوم تراپی صورت چگونه انجام می شود؟

برای انجام این روش ابتدا باید اگزوزوم از بدن خود فرد یا شخص دیگری استخراج شود. در مرحله بعد، از سانتریفیوژ برای جداسازی اگزوزوم ها استفاده می شود که اجزای مختلف آن را بر اساس چگالی آنها جدا می کند. پس از آن، با استفاده از فیلتراسیون، مطمئن از تمیز و خالص بودن آن مطمئن می شوند.

پس از موفقیت در ایزوله کردن اگزوزوم ها، می توان از آنها برای جوانسازی صورت استفاده کرد. بسته به طرح درمانی، اگزوزوم ها از طریق استفاده موضعی یا تزریق به پوست منتقل می شوند.

انواع روش های درمان

3 راه وجود دارد که اگزوزوم ها را می توان روی پوست اعمال کرد. رایج ترین تکنیک های تجویز برای درمان اگزوزوم عبارتند از:

 • موضعی: اگزوزوم ها را می توان به صورت کرم، سرم یا ماسک روی سطح پوست اعمال کرد. اگزوزوم ها به آرامی روی پوست ماساژ داده می شوند و به آنها اجازه نفوذ و ارتباط با سلول های اپیدرم و درم را می دهند.
 • میکرونیدلینگ: سوزن های ریز میکروکانال هایی را روی سطح پوست ایجاد می کنند و اگزوزوم ها را می توان به صورت موضعی اعمال کرد و سپس از طریق این میکروکانال ها به پوست تزریق کرد و جذب و اثربخشی آن ها را افزایش داد.
 • تزریق: برای جوانسازی هدفمندتر و فشرده تر، اگزوزوم ها را می توان مستقیماً در نواحی خاصی از صورت تزریق کرد. این روش امکان رسیدن دقیق اگزوزوم ها را به لایه های عمیق تر پوست، تحریک تولید کلاژن و ترویج جوانسازی کلی پوست فراهم می کند.

مزایای جوانسازی صورت با اگزوزوم

جوانسازی پوست با اگزوزوم تراپی صورت می تواند کلاژن پوست را در نواحی تحت درمان تا شش برابر افزایش دهد و همچنین سطح الاستین را تا 300 درصد افزایش می دهد.

به طور کلی این روش دارای مزایای زیادی است که شامل موارد زیر می شود:

 • بسته به برنامه درمانی فردی، هر جلسه می تواند بین 1 تا 2 ساعت طول بکشد.
 • هیچ دوران نقاهتی در جوانسازی پوست با اگزوزوم وجود ندارد، بنابراین می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های معمول خود بازگردید
 • بسته به میزان اصلاح و تزریق های مورد استفاده، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج طی هفته ها تا ماه ها بعد مشاهده شود.
 • از آنجایی که در این روش تولید کلاژن در بدن تحریک می شود، اثر آن ممکن است تا 18 تا 24 ماه ماندگاری داشته باشد.
 • خطوط ریز، چین و چروک و لکه های پیری کاهش می یابد
 • درخشندگی و آبرسانی پوست صورت می گیرد
 • قرمزی و تحریک پوست به طور قابل توجهی کاهش می بابد
 • ضایعات و اسکارهای پوستی بهبود می یابد
 • بافت پوست و اندازه منافذ به طور قابل توجهی بهبود می یابد
 • مزایای اگزوزوم تراپی صورت

چه کسی می تواند اگزوزوم تراپی را انجام دهد؟

اساساً همه افراد می توانند از جوانسازی پوست با اگزوزوم تراپی صورت بهره ببرند، زیرا این روش طیف گسترده ای از مزایا و فواید را دارند. افرادی که به دنبال درمانی جدید و موثر ضد چین و چروک و جوانسازی کلی پوست هستند، می توانند با این روش بهبود پیدا کنند، همچنین افرادی که دارای بافت ناهموار یا رنگ پوست کدر، اسکار آکنه ، منافذ بزرگ شده و رنگدانه های ناخواسته هستند، می توانند از این روش برای بهبودی استفاده کنند. نکته مهم در این روش این است که، اگزوزوم ها هیچ عارضه جانبی قابل توجهی ندارند، بنابراین اگر پوست شما می تواند روش هایی مانند لیزر یا میکرونیدلینگ را تحمل کند، این درمان جدید نیز هیچ خطری را برای آن ها ایجاد نمی کند.

به طور کلی هر کسی که هر یک از مشکلات پوستی زیر را تجربه می کند می تواند از روش نوآورانه اگزوزوم تراپی برای  جوانسازی صورت بهره مند شود:

 • آکنه
 • چین و چروک هایی که با درمان های دیگر بهبود نیافته اند
 • افتادگی پوست
 • آفتاب سوختگی
 • لکه های پوستی
 • بافت ناهموار یا منافذ بزرگ شده

جوانسازی پوست بدون عارضه با اگزوزوم تراپی چگونه انجام می شود؟

جوانی همیشه آرزوی بشر بوده است. از دیرباز انسان ها در جستجوی راهی برای جوان نگه داشتن خود و دوری از پیری و فرسودگی بوده اند.

همانطور که پیش از این هم گفتیم در اگزوزوم تراپی، اگزوزوم هایی حاوی مواد مغذی، آنزیم ها، پروتئین ها و…  تهیه می شود و سپس از طریق تزریق به بدن منتقل می شوند.

به طور کلی جوانسازی بدن با اگزوزوم تراپی به صورت زیر انجام می شود:

استخراج و تولید اگزوزوم

اگزوزوم ها را می توان به دو روش طبیعی و مصنوعی تهیه نمود.

 • استخراج از بدن

اگزوزوم های خون از پلاسمای خون بیماران یا اهداکنندگان سالم استخراج می شوند و پس از آن با استفاده از تکنولوژی های خاص مانند سانتریفیوژ خالص سازی می شوند.

 • تولید مصنوعی اگزوزوم

اگزوزوم ها از سلول های بنیادی جدا شده و در محیط کشت، تکثیر می یابند. یا با استفاده از لیپیدها و… به طور مصنوعی ساخته می شوند.

تزریق اگزوزوم در ایران

محلول اگزوزوم با غلظت و دوز مناسب آماده می شود و سپس به بدن در ناحیه مد نظر تزریق می شود. تزریق می تواند به صورت داخل وریدی یا موضعی انجام شود.

در تزریق داخل وریدی، اگزوزوم از طریق سیستم گردش خون به کل بدن منتشر می شود. در تزریق موضعی، اگزوزوم ها در همان ناحیه تزریق جذب می شوند.

جوانسازی بدن با روش اگزوزوم تراپی چه فوایدی دارد؟

تأثیر اصلی اگزوزوم تراپی در جوانسازی بدن، تحریک فرآیندهای بازسازی سلولی و افزایش کلاژن سازی و الاستین می باشد. با تقویت و ترمیم سلول های پوستی و تجدید ساختار و زنده ماندن بافت ها، علائم پیری و چین و چروک ها به طرز قابل توجهی بهبود می یابند. به همین ترتیب، با استفاده از اگزوزوم تراپی، بدن به نوعی به جوانی طبیعی خود باز می گردد.

علاوه بر جوانسازی پوست، اگزوزوم تراپی همچنین در درمان برخی از مشکلات دیگر نیز مؤثر است. از جمله بهبود ترمیم بافت ها و زخم های پوستی، کاهش نشانه های آکنه و لکه های پوستی، بهبود ظاهر رویش مو و حتی افزایش روند بهبودی در عملیات های ترمیمی بدن می باشد.

در ادامه، برخی از فواید اگزوزوم تراپی را برای شما شرح می دهیم:

 • تقویت و ترمیم سلول های پوستی: اگزوزوم ها عوامل جوانسازی موجود در سلول های بدن را در خود دارند. با تزریق اگزوزوم ها به پوست، فرآیندهای بازسازی سلولی تحریک شده و سلول های پوستی تقویت و ترمیم می شوند، که منجر به بهبود سلامت و زیبایی پوست می شود.
 • افزایش تولید کلاژن و الاستین: اگزوزوم تراپی با فعال سازی سلول های پوستی، کلاژن و الاستین بیشتری که دو پروتئین مهم در حفظ سلامت و جوانسازی هستند، تولید می کند.
 • کاهش چین و چروک ها: با تقویت سلول های پوستی و افزایش تولید کلاژن و الاستین، اگزوزوم تراپی منجر به کاهش ظاهر چین و چروک ها در بدن می شود.
 • روشن کننده پوست: استفاده از اگزوزوم تراپی می تواند به روشن تر شدن پوست کمک کند. این روش نوین نقاط تیره و لکه های پوستی را کاهش می دهد.
 • ترمیم زخم ها و بافت های آسیب دیده: اگزوزوم تراپی همچنین به عنوان یک روش ترمیمی-درمانی موثر است. با تزریق اگزوزوم ها به مناطق آسیب دیده، فرایند ترمیم بافت ها انجام می شود و زمان بهبودی آسیب ها و زخم ها کاهش می یابد.

به طور کلی اگزوزوم نسبت به روش های دیگر جوانسازی بدن، یک روش بسیار مرغوب و مطمئن است.

جوانسازی بدن در اصفهان توسط دکتر علی اعتمادی

آیا دائم در این فکرید که کاش زمان را می توانستید رو به عقب برگردانید و پوست جوان و تازه ای داشته باشید؟ خوشبختانه  با اگزوزوم تراپی، این رویا به واقعیت تبدیل می شود.

متخصص طب سوزنی، دکتر علی اعتمادی، با سابقه چندین سال در زمینه جوانسازی بدن با استفاده از اگزوزوم تراپی آماده است تا به شما کمک کند به زمانی برگردید که پوست جوان و صافی داشتید.

با توجه به تجربه و تخصص بالا، دکتر علی اعتمادی تمامی نیازهای شما را در اگزوزوم تراپی بررسی می کند و روش های بهینه را به شما توصیه می کند. او با استفاده از تجهیزات پیشرفته به شما نتایجی منحصر به فرد و فوق العاده ارائه می دهد.

اگزوزوم تراپی اصفهان توسط دکتر علی اعتمادی در مطبشان و محیط بهداشتی راحت و ایمن صورت می گیرد. او در هر مرحله از تزریق نظارت دقیق دارد تا به شما آسودگی و اطمینان کامل را بدهد.

به گفته دکتر اعتمادی، این روش کاملا ایمن بوده و عوارض جانبی ندارد. بنابراین اگر به دنبال روشی مطمئن و موثر برای جوان سازی پوست در اصفهان هستید، پیشنهاد می کنیم با کلینیک دکتر اعتمادی تماس بگیرید و از این خدمات نوین بهره مند شوید.

مراقبت های لازم بعد از اگزوزوم تراپی برای جوانسازی بدن

برای حفظ نتایج اگزوزوم تراپی و موفقیت در جوانسازی بدن، باید مراقبت های لازم بعد از تزریق را حتما رعایت کنید. در این راستا می توانید از پزشک خود توصیه های لازم را دریافت کنید.

به طور کلی رعایت مراقبت های زیر پس از درمان توصیه می شود:

 • استراحت کافی در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول بعد از تزریق
 • مصرف مایعات فراوان به میزان 8 تا 10 لیوان در روز
 • خودداری از فعالیت های ورزشی سنگین حداقل به مدت یک هفته
 • اجتناب از حمام آفتاب شدید و سولاریوم در هفته اول
 • عدم مصرف الکل به مدت چند روز بعد از تزریق
 • استفاده از کرم های حاوی آنتی اکسیدان و مرطوب کننده
 • رژیم غذایی متعادل و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی
 • دوری از استرس و داشتن الگوی خواب صحیح
 • مراجعه مجدد برای جلسات بعدی تزریق طبق توصیه پزشک

با رعایت این نکات می توانید اطمینان حاصل کنید که نتایج درمانی اگزوزوم تراپی ماندگارتر شود.

جوانسازی پوست بدون عارضه

نتایج حاصل پس از انجام ااگزوزوم تراپی صورت برای جوانسازی صورت می تواند واقعاً قابل توجه باشد. بسیاری از افراد بهبودهایی را در بافت، رنگ و ظاهر کلی پوست خود تجربه می کنند به طوری که این روش درخشندگی جدیدی را برایشان به ارمغان می آورد.

اگزوزوم ها با تحریک فرآیندهای بازسازی طبیعی در پوست، به عنوان پیام رسان هایی عمل می کنند که تولید کلاژن را تقویت می کنند و ارتباطات سلولی را تقویت می کنند. این ترکیب پویا می تواند منجر به تحولی شود که چیزی جز جادوی به نظر نمی رسد. در این روش خطوط و چین و چروک های ظریف ممکن است به طرز ظریفی کاهش یابد، خاصیت ارتجاعی پوست می تواند بازگردد، و چهره ای جوان تر و درخشان تر ظاهر می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت