چگونه قد را افزایش دهیم؟

افزایش قد با بهترین راه

آیا می‌خواهید قد خود را افزایش دهید؟ ما راهکارهایی برای شما داریم! با رعایت تغذیه سالم، ورزش منظم، خواب کافی و روش نوین امبدینگ یا طب سوزنی می‌توانید قد کودک و نوجوان خود را افزایش دهید. همچنین، توصیه می‌کنیم از هورمون های مخصوص افزایش قد که توسط متخصص تغذیه را متخصص غدد و رشد استفاده کنید. با این روش‌ها، به طور طبیعی و بهترین شکل ممکن از رشد قد خود بهره ببرید.

“قد شما مانند کوهی است که نمی‌توانید بلندتر از آن شود؟ حالا نگران نباشید! با روش‌های جدید و نوین ما، قد خود را به آسمان‌ها ببرید. دیگر نگران محدودیت قد نوجوان و شمای که زیر 18 سال هستید دیگر نگران قد خود نباشید، حالا زمان آن است که بلندتر شود”

رشد قد تا چه سنی ادامه دارد؟

قد شما تحت تاثیر عوامل متعددی است. عوامل ژنتیکی عامل 60 تا 80 درصد قد نهایی شما هستند. به طور معمول، درصد باقی مانده توسط عوامل خارج از کنترل فرد، مانند تغذیه ، ورزش و روش طب سوزنی تعیین می شود.

در پسران رشد قد تا 18 سال و نه ماهگی سالگی و در دختران تا 17سالگی.. اما اگر کسی بعد از این سن بخواهد قد خود را بلندتر کند با جراحی،، هورمون رشد، روش نوین امبدینگ تا حدودی قابل انجام می باشد

در دوره بین 1 سالگی و بلوغ، بیشتر افراد حدود 2 اینچ در سال رشد می کنند. پس از رسیدن به بلوغ، رشد شما با سرعت 4 اینچ در سال آغاز می شود. با این حال، هر فردی با سرعت خودش رشد می کند.

? دختران معمولاً این چرخه رشد را در دوران نوجوانی خود طی می کنند. پسرها ممکن است این رشد ناگهانی را تا پایان سال های نوجوانی خود تجربه نکنند. با رسیدن به سن بلوغ، روند قد بلندتر شدن متوقف می شود.

? بنابراین، به عنوان یک بزرگسال از ابتدای دهه سوم زندگی، قد شما به احتمال زیاد افزایش نمی یابد.

با این حال، کارهایی وجود دارد که می توانید در دوران نوجوانی انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که پتانسیل رشد خود را به حداکثر می رسانید. برای اینکه قد بلند بمانید و رفاه خود را ارتقا دهید، باید در نوجوانی و کودکی فعالیت های زیر را انجام دهید.

چگونه قد را افزایش دهیم؟

به منظور افزایش قد به طور طبیعی، پیشنهاد می شود:

 • رژیم غذایی مناسب داشته باشید.
 • از مکمل ها با احتیاط استفاده کنید.
 • خواب کافی و مناسب داشته باشید.
 • فعال باشید: ورزش و حرکات کششی انجام دهید.
 • برای افزایش قد پیش دکتر اعتمادی امبدینگ انجام بدید.☯

انسان ها در اواخر نوجوانی به قد نهایی خود می رسند و افزایش قد بعد از آن می تواند چالش برانگیز باشد.

حتی پس از رسیدن به 18 سالگی، بسیاری از مردم همچنان می خواهند قدشان بلندتر شود. اگرچه ممکن است نتایج چندان قابل توجه نباشد، اما احتمال رشد جزئی وجود دارد.

عوامل تعیین کننده قد

تاثیر ژنتیک بر قد

تصور می‌شود که تغییرات توالی DNA که یک فرد به ارث می‌برد حدود 80 درصد از قد او را تشکیل می‌دهد، اما تحقیقات بیشتری برای یافتن اینکه چگونه بر رشد تأثیر می‌گذارند ضروری است.

چندین تغییر ژن غیر معمول به طور قابل توجهی بر قد تأثیر می گذارد (به عنوان مثال، انواع ژن FGFR3 باعث آکندروپلازی می شود، وضعیتی نادر که با کوتاهی قد مشخص می شود).

با این حال، برای اکثر افراد، ترکیبی از تغییرات ژنتیکی و عوامل محیطی مانند تغذیه در درجه اول قد را تعیین می کند. بیش از 700 نوع ژن وجود دارد، و پیش بینی می شود که بسیاری از آنها نیز پیدا شوند.

برخی از این تغییرات ژنتیکی بر صفحات رشد تأثیر می‌گذارند، که مناطقی در استخوان‌های بلند دست‌ها و پاها هستند که در آن استخوان جدید تولید می‌شود. این کار باعث درازتر شدن استخوان ها با رشد کودکان می شود.

ارتباط جنسی 

کروموزوم جنسی مذکر یا Y در زنان وجود ندارد. ژن CYP19 روی کروموزوم 15 کد آروماتاز ​​را کد می کند، آنزیمی که هر دو جنس از آن برای تبدیل تستوسترون به استروژن استفاده می کنند .

استروژن بر قد تأثیر می گذارد زیرا باعث جوش نهایی استخوان ها می شود که از رشد در انسان جلوگیری می کند.

گفته می شود که آروماتاز ​​عمدتاً بر استخوان های بلند مانند استخوان پاها تأثیر می گذارد. اگرچه بدن مردان و زنان به طور معمول تقریباً یک اندازه است، مردان معمولاً پاهای بلندتری دارند.

از آنجایی که پاها در تعیین قد بسیار مهم هستند، تفاوت قد بین زن و مرد وجود دارد.

شرایط پزشکی خاص 

وجود شرایط پزشکی خاص نیز ممکن است بر قد فرد تأثیر بگذارد. شرایط زیر ممکن است رشد کودک را در دوران کودکی تغییر دهد.

 • ارثی
 • پوکی استخوان
 • بیماری های خاص
 • آرتروز
 • شرایطی که نیاز به مصرف طولانی مدت استروئید دارد

تغذیه 

کودکان خردسال برای رشد مناسب به غذای مغذی و رژیم غذایی متعادل نیاز دارند. مصرف زیاد سبزیجات لزوماً باعث قد بلندتر شدن فرد نمی شود، اما می تواند اطمینان حاصل شود که فرد به پتانسیل رشد کامل خود می رسد.

بیشتر ساختار ژنتیکی حداکثر قد ممکن را قبل از تولد تعیین می کند. نمی توان این را برای افزایش قد تغییر داد.

ورزش 

ورزش منظم فواید مختلفی دارد. این به شما کمک می کند تا وزن سالمی داشته باشید و تولید HGH را افزایش دهید. ورزش، به ویژه در اوایل زندگی، می تواند بر ظرفیت کودک برای رشد به حداکثر قد خود در بزرگسالی تأثیر مثبت بگذارد. این نظریه بر این مفهوم استوار است که افزایش فعالیت بدنی منجر به استخوان‌های بزرگ‌تر و قوی‌تر می‌شود.

با این حال، رژیم غذایی همراه با ورزش می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد. انرژی حاصل از غذا برای رشد بدن ضروری است، اما برای ورزش نیز استفاده می شود. بدنی که پروتئین کم دارد حتی با ورزش کافی نمی تواند اندازه استخوان های مورد نظر را توسعه دهد.

برای افزایش قد چیکار کنیم؟!

افزایش قد
برای افزایش قد چیکار کنیم؟!

اصلاح و تغییر وضعیت بدن

 حالت هایی مانند خمیدگی و خمیدن باعث می شود کمی کوتاهتر از آنچه هستید به نظر برسید. اگر مرتباً خمیده می‌شوید، منحنی‌ها ممکن است با وضعیت جدیدی سازگار شوند. همچنین می تواند باعث درد در گردن و ستون فقرات شما شود.

هوشیار بودن در مورد وضعیت بدنی خود ضروری است. بسته به نیازتان، می توانید چیزهای خاصی مانند میز یا بالش فوم حافظه را نیز برای اصلاح وضعیت بدن خود تهیه کنید.

همچنین می توانید با پزشک خود صحبت کنید تا یک برنامه ورزشی مناسب برای شما ایجاد کند.

عضلات مرکزی بدن را تقویت کنید 

انجام کشش ساق پا می تواند عضلات ساق پا و پشت را بلند کند. این باعث تقویت عضلات پشت و هسته می شود و در نتیجه افزایش قد را افزایش می دهد.

کشش ساق پا همچنین عملکرد کل بدن را بهبود می بخشد. علاوه بر این، این تمرین برای افزایش قد به آرام کردن، شکل دادن و آرام کردن ساق پاهای ملتهب کمک می کند. انجام ورزش ممکن است ترشح هورمون رشد را تحریک کند که به افزایش قد کمک می کند.

یوگا برای افزایش قد به طور طبیعی 

با مراقبت از چند موضوع مهم، یوگا می تواند به فرد کمک کند تا قد بلندتر شود. در اصل، یوگا عضلات پشت و ساق پا را طولانی تر می کند، ستون فقرات را کشیده و وضعیت بدن را بهبود می بخشد.

علاوه بر این، بدن را سم زدایی می کند و به رشد سلول های سالم کمک می کند. با تمرین منظم و مداوم یوگا می توان آرامش و استرس را کاهش داد. ترشح هورمون های رشد نیز اتفاق می افتد و به طور طبیعی باعث افزایش قد می شود.

سبک زندگی سالم قبل از 18 سالگی 

فرد باید از دوران کودکی یک سبک زندگی سالم داشته باشد تا به پتانسیل قد تعیین شده ژنتیکی برسد.

فرد می تواند با تغذیه خوب به قد کامل خود برسد و در طول سال های رشد و استخوان سازی بدن خود را از رشد و استخوان سالم حمایت کند.

یک رژیم غذایی متعادل برای رشد و تکامل کودک در دوران کودکی ضروری است. بر اساس یک مطالعه در سال 2016، در واقع، تغذیه مهمترین عامل سبک زندگی است که بر قد تأثیر می گذارد.

کفش پاشنه بلند

استفاده از کفش های پاشنه بلند یا درج می تواند بطور مصنوعی قد فرد را به طور موقت افزایش دهد. این روش به تلاش قابل توجهی نیاز ندارد. با بلندی پاشنه می توان به ارتفاع دلخواه رسید.

خوردن و نوشیدن مواد مفید و مقوی

 همانطور که رشد می کنید، باید مطمئن شوید که بدن شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند. حفظ یک رژیم غذایی متعادل برای سلامت کلی مهم است. یک رژیم غذایی متعادل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • میوه ها و سبزیجات
 • غلات کامل
 • پروتئین ها
 • محصولات لبنی

از سوی دیگر، باید از مصرف غذاهایی مانند:

 • قند
 • چربی های ترانس
 • چربی های اشباع شده

 اگر تراکم استخوان شما به دلیل یک مشکل اساسی سلامتی تحت تاثیر قرار می گیرد، باید مصرف کلسیم خود را افزایش دهید.

مقالات اخیر نشان میدهد که زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال باید روزانه حدود 1200 میلی گرم کلسیم مصرف کنند.

تاثیر خواب برای قد

به اندازه کافی بخوابید خواب کافی ممکن است تولید HGH (هورمون رشد انسانی) را در بدن شما افزایش دهد.

معمولا هورمون رشد در مرحله سوم خواب حدودا 1 ساعت پس از به خواب رفتن، ترشح می شود و بهترین ساعت خواب برای ترشح هورمون رشد از 10 شب تا 4 صبح می باشد.

توصیه می شود که:

 • نوزادان تا 3 ماهگی روزانه 14 تا 17 ساعت می خوابند
 • نوزادان 3 تا 11 ماهه 12 تا 17 ساعت دارند
 • کودکان نوپا 1-2 ساله 11-14 ساعت دارند
 • کودکان 3-5 ساله 10-13 ساعت وقت دارند
 • کودکان 6 تا 13 ساله 9 تا 11 ساعت وقت دارند
 • نوجوانان 14 تا 17 ساله 8 تا 10 ساعت وقت دارند
 • بزرگسالان 18 تا 64 ساله هفت تا نه ساعت وقت دارند

افراد مسن 65 ساله و بالاتر هفت تا هشت ساعت وقت دارند

ورزش پرش 

پرش می تواند به رسیدن به پتانسیل قد کمک کند. یک فرد می تواند با چند بار پرش قد خود را افزایش دهد. پس از مهر و موم شدن صفحات اپی فیزیال، هیچ چیز نمی تواند شخص را بلندتر کند. با این حال، با تقویت وضعیت بدن، پرش می تواند به افزایش 1-2 اینچ کمک کند.

با توجه به اینکه پرش در دوران بلوغ باعث رشد استخوان ها می شود، می توان به میزان قابل توجهی قد رشد کرد. پرش در دوره نوجوانی موثر است.

رشد قد با شنا كردن 

شنا به دلایل مختلفی از جمله کشش برای افزایش اندازه استخوان به افزایش قد کمک می کند. در واقع شنا به ارتباط بدن با غده هیپوفیز کمک می کند.

علاوه بر این، هورمون رشد از این مکان برای ترویج رشد بافت غضروفی ترشح می شود که به رشد استخوان کمک می کند.

رژیم غذایی برای قد غنی از مواد مغذی

داشتن یک رژیم غذایی متعادل ضروری است زیرا تغذیه در تعیین قد بسیار مهم است. مواد مغذی زیر باید بخشی از رژیم غذایی روزانه فرد باشد، به خصوص در دوران بلوغ و پنج سال اول زندگی، زمانی که رشد قد بیشتر به چشم می آید.

پروتئین ها

کمبود پروتئین بر تولید IGF-I (فاکتور رشد شبه انسولین-I) تأثیر می گذارد که برای رشد طولی استخوان حیاتی است.

بنابراین، مصرف غذاهای سرشار از پروتئین مانند تخم مرغ، لبنیات، ماهی، سویا و مرغ برای رشد قد ضروری است.

ویتامین D ، کلسیم

از آنجایی که کلسیم و فسفر دو ماده مغذی حیاتی برای رشد استخوان های سالم و استخوان های قوی هستند، ویتامین D برای جذب آنها کاملا ضروری است.

روی ، ویتامین A و کربوهیدرات ها نیز از مواد مغذی ضروری هستند که نقش مهمی در رشد قد دارند.

چگونه از کاهش قد جلوگیری کنیم 

تغذیه کافی را حفظ کنید

یک رژیم غذایی مغذی انرژی مورد نیاز بدن را برای جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات و ایجاد پوکی استخوان فراهم می کند .

5 تا 9 وعده میوه و سبزیجات، غلات کامل و چربی های سالم، مانند آنچه در ماهی وجود دارد، همه باید جزء اصلی رژیم غذایی روزانه باشند.

قند را محدود کنید، به ویژه در نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه. حتی نوشابه رژیمی که فاقد قند است، اثرات نامطلوبی دارد. مصرف پروتئین، کلسیم و ویتامین D کافی برای تمام سنین به جلوگیری از پوکی استخوان و کاهش قد کمک می کند.

تمرینات تعادل وزن

تمرینات تعادل وزن را به طور منظم انجام دهید تا با از دست دادن عضلات مبارزه کنید. 

یکی از مهمترین اقداماتی که یک فرد می تواند برای جلوگیری از کاهش قد انجام دهد، بهبود سلامت عمومی است. این امر خطر پوکی استخوان و بسیاری از شرایط پاتولوژیک دیگر را کاهش می دهد.

انجام تمرینات تحمل وزن مانند دویدن، پیاده روی و ایروبیک مفید است. ورزش های تقویتی به حفظ و رشد استخوان های سالم کمک می کند. کار برای تقویت عضلات در مرکز بدن به حفظ وضعیت مناسب کمک می کند، که نه تنها ستون فقرات را صاف نگه می دارد، بلکه از از دست دادن عضلات نیز جلوگیری می کند.

کودکان و بزرگسالان ممکن است ورزش‌هایی مانند تمرینات قدرتی مانند فشار یا دراز و نشست و تمرینات انعطاف‌پذیری مانند یوگا و فعالیت‌های هوازی را جهت افزایش قد امتحان کنند.

ورزش به ارتقای سلامت کلی شما کمک می کند و همچنین خطر پوکی استخوان را کاهش می دهد. همچنین می توانید پیاده روی روزانه را امتحان کنید.

برای افزایش قد مایعات طبیعی و آب زیاد بنوشید

کلید دستیابی به قد خوب آبرسانی است. نوشیدن آب زیاد به متابولیسم بدن کمک می کند و اندام های داخلی آن را تمیز می کند که هر دو تاثیر مثبتی بر قد دارند. بسیاری از مردم این بخش از افزایش قد را نادیده می گیرند. نوشیدن حداقل 7 تا 8 لیوان آب در روز اساساً به جذب بهتر مواد مغذی کمک می کند.

از کشیدن سیگار خودداری کنید 

سیگار توانایی بدن برای التیام را مختل می کند و با بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله پوکی استخوان مرتبط است. اجتناب از سیگار می تواند به بدن کمک کند تا به ارتفاع تعیین شده ژنتیکی خود برسد.

استراحت کافی داشته باشید 

هنگامی که مغز در حالت استراحت است، هورمون رشد ترشح می شود. در طول خواب، بافت‌های بدن منبسط می‌شوند و در نتیجه رشد می‌کنند. یکی از عوامل کلیدی در افزایش قد، خواب کافی است.

طبق توصیه پزشکان، نوجوانان و جوانان به حداقل 8 ساعت خواب روزانه نیاز دارند. دادن استراحت کافی به بدن باعث عملکرد بهتر آن می شود.

آیا قد می تواند افزایش یابد؟ 

برخی استثناها در قاعده کلی وجود دارد که بیشتر بزرگسالان بعد از سن 18 تا 20 سالگی رشد قد خود را متوقف می کنند. برخی از افراد ممکن است در بسته شدن صفحات رشد با تاخیر مواجه شوند.

اگر صفحات رشد در سنین 18 تا 20 سالگی باز بمانند، قد ممکن است به افزایش خود ادامه دهد. پس از بسته شدن صفحات رشد، بزرگسالان قادر به رشد قد نیستند. با این حال، راه های زیادی وجود دارد که فرد می تواند وضعیت بدن خود را اصلاح کند تا بلندتر به نظر برسد.

افزایش قد بعد از 18 سالگی

حتی اگر بعد از 18 سالگی هنوز هم امکان رشد قد وجود دارد، اما با کاهش سرعت رشد بدن، تلاش بیشتری لازم است.

شناخته شده است که تغذیه مناسب برای ادامه رشد و تکامل، به ویژه برای افزایش قد طبیعی ضروری است. افزایش قد پس از 18 سالگی چندان قابل توجه نخواهد بود.

شرایط پزشکی خاص 

هنگامی که غده هیپوفیز در بزرگسالی بیش از حد هورمون رشد تولید می کند، یک اختلال هورمونی به نام آکرومگالی ایجاد می شود.

استخوان ها به دلیل سطوح بیش از حد هورمون رشد بزرگ می شوند. این امر باعث ایجاد غول پیکر در کودکان می شود که باعث افزایش قد می شود.

تومورهای بسیار نادر غده هیپوفیز که هورمون رشد بیش از حد تولید می کنند، می توانند علاوه بر سندرم مارفان و سندرم کلاین فلتر، که باعث قد بسیار بلند (غول گرایی) می شود، رشد بسیار سریعی داشته باشند.

ورزش یا تکنیک های کششی برای بلندتر شدن شما 

حرکات کششی و ورزش ممکن است به افزایش قد کمک کند یا نه. نتیجه تحت تأثیر چندین متغیر از جمله سن، جنسیت، ژنتیک و سطح هورمون است.

با این حال، انجام منظم تمرینات افزایش قد ممکن است قد را چند اینچ افزایش دهد. خواب کافی و داشتن یک رژیم غذایی متعادل نیز بسیار مهم است.

ورزش های افزایش قد شامل:

شیفت لگن 

جابجایی لگن یکی از بهترین تمرینات برای افزایش قد و جلوگیری از تاثیرات منفی نشستن است. انحنای بیشتر مهره های بالای کمر و پایین به افزایش قد کمک می کند.

تک پا پریدن

امید داشتن یکی از لذت بخش ترین فعالیت ها برای افزایش قد است. این تمرین در حالی که عضلات شکم شما را تقویت می کند، تمام قسمت پایین بدن شما را تمرین می کند.

کشش کبرا

وضعیت مار کبری ستون فقرات را تقویت می کند و در عین حال شانه ها، سینه و عضلات شکم را گسترش می دهد.

طاق لانج پایین

بالاتنه و پشت شما همیشه هنگام تعظیم شما را بلندتر می کند. اگرچه ساختن بالاتنه چالش برانگیز است، قوس پایین لانژ می تواند کمر شما را تقویت و کشش دهد. علاوه بر این، این فعالیت به کشش شانه و پا کمک می کند.

دوچرخه سواري

وقتی با یک زین بلند دوچرخه سواری می کنید، استخوان های ساق پا در ران های شما رشد می کنند. دوچرخه سواری به عنوان بهترین فعالیت برای رشد قد در نظر گرفته می شود. دوچرخه سواری باعث انقباض و کشش ماهیچه های شما، کشیدن استخوان ها و در نهایت بلند شدن پاهای شما می شود.

طناب پرش

پرش راه دیگری برای بلند کردن عضلات و بلندتر شدن است. همچنین یک راه فوق العاده برای حفظ تناسب اندام است.

افزایش قد نوجوانان با استفاده از طب سوزنی

افزایش قد
راه کار‌های افزایش قد

” آیا می خواهید به ارتفاع های جدیدی برسید؟ با استفاده از طب سوزنی، به راحتی می توانید قد خود را افزایش دهید و از زیبایی و اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شوید. با ما در این حوزه همراه شوید و به طور قابل ملاحظه ای قدکودک و نوجوان خود را افزایش دهید. جرأت کنید و به جدیدترین روش افزایش قد نوجوانان پیوسته و به رویاهای بزرگ خود برسید!”

طب سوزنی یکی از بهترین روش‌های افزایش قد نوجوانان است. با استفاده از این روش، متخصصان طب سوزنی می‌توانند با تحریک نقاطی که ترشح هورمون رشد را افزایش می‌دهند، رشد قد نوجوانان را تسریع کنند. برای این درمان، حداقل بین 25 تا 30 جلسه لازم است.

دکتر علی اعتمادی متخصص طب سوزنی اصفهان است و دارای مدرک بین المللی طب سوزنی از چین می باشد. با بازخوردهای مثبت فراوان در حوزه درمان با روش امبدینگ و طب می باشد، دکتر اعتمادی توانسته است به یکی از بهترین پزشکان افزایش قد نوجوانان در اصفهان تبدیل شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر از ساعات 4 الی 8 شب با شماره مطب 09926258209 تماس بگیرید

نتیجه

افزایش قد چالش برانگیز است زیرا عوامل مختلفی بر قد افراد تأثیر می گذارد. مبارزه با همه این عوامل دشوار است اما غیرممکن نیست. توجه به وضعیت بدن هنگام ایستادن، نشستن و خوابیدن ضروری است. برای افزایش قد و حفظ وضعیت بدنی خوب، توصیه می شود قبل از اعمال تغییرات در برنامه روزانه با پزشک مشورت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت