افزایش قد

آیا طب سوزنی در افزایش قد کودکان موثر است؟

طب سوزنی قرن‌ها است که برای کمک به کاهش عوارض بیماری‌ها و انواع درد و حتی امراض روحی و استرس در جای جای دنیا استفاده می‌شود‌. حتما تابه‌حال نام طب سوزنی را شنیده‌اید یا فردی را در نزدیکی خود می‌شناسید که از این طب سنتی برای درمان بیماری‌های خود استفاده کرده است. اما آیا می‌دانستید که افزایش قد کودکان با طب سوزنی نیز امکان پذیر است؟ طب سوزنی برای کودکان در حال تبدیل شدن به یک درمان رایج برای سردرد، معده درد، کمردرد، افسردگی و بسیاری از نگرانی های مکرر سلامتی است. اگر امبدینگ و کاشت نخ توسط یک متخصص طب سوزنی انجام شود، ممکن است راهی ایمن برای درمان بیماری‌ها یا افزایش قد کودکان باشد.

عواملی مثل بیماری، سوءتغذیه، استرس، کم خوابی، فعالیت هورمونی و شرایط زندگی دوران کودکی همگی بر قد نهایی فرد تأثیر می‌گذارند. دوری از استرس، تنظیم خواب و خوردن مکمل‌های افزایش قد روش‌هایی برای افزایش قد هستند ولی آیا می‌توانند به اندازه طب سوزنی موثر باشند؟

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا هرآنچه که درباره تاثیر طب سوزنی در افزایش قد کودکان و افراد بالغ نمی‌دانید را برایتان شرح دهیم.

طب سوزنی و راه کار‌های افزایش قد

طب سوزنی و تاثیر آن در بلندی قد با اثربرروی انرژی بدن میتواند آثارشگفت انگیزی از خود بروز دهد از جمله این اثار اثر بر روی رشد و افزایش قد میباشد.

مردم هزاران سال است که از طب سوزنی برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌های مختلفی که به درمان‌های دیگر پاسخ خوبی نمی‌دهند، استفاده می‌کنند. همچنین از طب سوزنی در دوران باستان برای افزایش قد استفاده می‌شده است.

طب سوزنی یک روش درمانی جایگزین است که شامل سوراخ کردن پوست با سوزن‌های بسیار ظریف در مناطق خاصی از بدن است.

این درمان مبتنی بر این تئوری است که شکل خاصی از انرژی در سراسر بدن جریان دارد و در کانال‌هایی به نام مریدین حرکت می‌کند. به این انرژی «چی» می‌گویند. زمانی که چی قادر به جریان آزادانه در سراسر بدن نباشد، بسیاری از بیماری‌ها رخ می‌دهند. اعتقاد بر این است که طب سوزنی جریان چی را بازیابی می‌کند و زمانی که آن جریان‌های انرژی بازیابی شدند، سلامتی دوباره باز خواهد گشت.

نقاط خاصی در بدن وجود دارد که وقتی تحریک می‌شوند به باز شدن ساختار استخوان کمک می‌کنند و بنابراین فضای بیشتری برای رشد استخوان‌ها ایجاد می‌شود. تحریک این نقاط اغلب در طول جلسات طب سوزنی در ترکیب با داروهای گیاهی برای بهترین نتیجه انجام می‌شود.

میزان افزایش قد با طب سوزنی تا 10 سانت

میزان افزایش قد با طب سوزنی به عوامل مختلفی از جمله تغذیه، ورزش، باز یا بسته بودن صفحات رشد و شرایط محیطی بستگی دارد.

مهم است که بدانید پس از طب سوزنی برای افزایش قد بهتر است ورزش‌های پریدنی مثل والیبال و بستکتبال یا ورزش‌های کششی مثل یوگا انجام دهید و تغذیه‌ای سرشار از کلسیم و پروتئین داشته باشید.

اگر صفحات رشد شما باز باشد و تغذیه مناسب و خواب کافی داشته باشید پس از طب سوزنی چیزی حدود 10 الی 15 سانت افزایش قد خواهید داشت.

آیا طب سوزنی می تواند باعث افزایش قد شود؟

بلند شدن قد با طب سوزنی یکی از روش‌های شناخته شده در جهان است که طرفداران زیادی دارد و افراد بسیاری با آن به نتیجه دلخواه خود رسیده‌اند‌. رشد قد با طب سوزنی با تحریک نقاط مختلفی در بدن همراه است که باعث ترشح بیشتر هورمون رشد می‌شود.

البته میزان جوابدهی طب سوزنی برای افزایش قد بستگی زیادی به سن مراجعه کننده و وضعیت صفحات رشد او دارد. در واقع دختران در سنین ۹ تا ۱۴ سالگی و پسران در سنین ۱۳ تا ۱۹ سالگی بهترین نتیجه را از طب سوزنی برای بلند شدن قد می‌گیرند.

رشد قد با طب سوزنی بعد از بلوغ

افزایش قد با طب سوزنی معمولا قبل از بلوغ بهتر جواب می‌دهد تا پس از آن. اما اکثر افرادی که رشد استخوان‌های بلند بدنشان کامل نشده است گزینه مناسبی برای بلند شدن قد با طب سوزنی بعد از بلوغ هستند.

یک دلیل دیگر نیز وجود دارد که بتوانیم بگوییم افزایش قد بعد از بلوغ با طب سوزنی امکان پذیر است و آن هم غضروف‌های لین مهره‌های بدن هستند‌. غضروف‌های بین مهره‌های بدن قادر به رشد بیشتری هستند و طب سوزنی باعث تحریک رشد آن‌ها می‌شود‌.

رشد قد با طب سوزنی چگونه ممکن است؟

طب سوزنی یک راه عجیب و باورنکردنی برای افزایش قد است و افرادی که از کوتاهی قد خود رضایت ندارند برای تحریک نقاط طب سوزنی برای افزایش قد اقدام می‌کنند.

طب سوزنی یکی از راه‌های افزایش قد تا قبل از بسته شدن صفحات رشد است که با تحریک ترشح هورمون رشد کار خود را انجام می‌دهد.

در واقع طب سوزنی یکی از راه‌های افزایش قد تا قبل از ۳۰ سالگی است که هیچ عوارضی ندارد و بسیار مقرون به صرفه است. درست است که طب سوزنی برای سنین بالای ۲۰ سال جواب نمی‌دهد و بهترین سن برای انجام طب سوزنی بین 14 تا ۲۰ سال است‌.

پس از انجام طب سوزنی برای بلند شدن قد باید رژیم غذایی سرشار از کلسیم و پروتئین را رعایت کنید و در شب خواب کافی داشته باشید.

افزایش قد بعد از 20 سالگی

برای بیشتر افراد چه زن و چه مرد حتی با داشتن رژیم غذایی سالم و غنی از پروتئین و ویتامین‌ها، صفحات رشد آن‌ها در سن 18 تا 20 سالگی بسته شده و رشدشان متوقف می‌شود. صفحات رشد در زنان حدود 16 سالگی و در مردان بین 14 تا 19 سالگی بسته می شود.

پس از بسته شدن صفحات رشد، افزایش طول استخوان‌ها نیز متوقف می‌شود و افزایش پس از آن امکان پذیر نخواهد بود.

افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد

قدی که یک فرد در بزرگسالی به آن می‌رسد به ژن‌هایی که از والدین خود به ارث می‌برد و همچنین سلامت عمومی و تغذیه در طول سال‌های رشد بستگی دارد. بیماری‌ها یا تغذیه نامناسب در دوران کودکی یا کوچک بودن و نارس بودن در هنگام تولد ممکن است به این معنی باشد که کودکان به قد کامل بالقوه بزرگسالی خود نمی‌رسند.

سریعترین دوره رشد قبل از تولد است، به‌طوری که طول نوزاد از تقریبا صفر تا حدود 50 سانتی متر در 9 ماه رشد می‌کند. این سرعت پس از تولد با رشد متوسط ​​5.5 سانتی‌متر در سال در هشت سالگی کاهش می‌یابد. در دوران بلوغ، رشد دوباره سرعت می‌گیرد.

این جهش رشد بلوغ نامیده می‌شود. قبل از بلوغ، دختران و پسران با سرعت یکسانی رشد کرده، اما در دوران بلوغ پسران بیشتر از دختران رشد می‌کنند. قد متوسط ​​یک مرد بالغ ۱۴ سانتی‌متر از میانگین قد یک زن بالغ بیشتر است.

طول استخوان‌ها به دلیل صفحات رشد در استخوان‌ها به نام اپی فیز افزایش می‌یابد. با پیشرفت بلوغ، صفحات رشد بالغ می‌شوند و در پایان بلوغ به هم می‌پیوندند و دیگر رشد نمی‌کنند. رشد کل اسکلت در همان زمان متوقف نمی‌شود بلکه ابتدا رشد دست ها و پاها متوفق می‌شود، سپس بازوها و آخرین ناحیه رشد ستون فقرات است. هنگامی که کودک تمام مراحل بلوغ را طی کرده و به مرحله بلوغ رسیده است، رشد کند شده و سپس متوقف می‌شود. این بدان معنی است که رشد در یک سن خاص متوقف نمی‌شود اما پس از جوش خوردن صفحات رشد، دیگر افزایش قد وجود ندارد و همه ما با افزایش سن به تدریج کوتاه می‌شویم.

اگر صفحات رشد شما بسته شده است و علاقه دارید بلند قدتر به نظر برسید، انجام تمرینات یوگا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سوالات متداول افزایش قد کودکان با طب سوزنی

بهترین زمان شروع جلسات طب سوزنی برای افزایش قد چه موقع است؟

همانطور که در بالا گفتیم امکان افزایش قد برای همه افراد تا قبل از بسته شدن صفحات رشد است. بنابراین بهتر است طب سوزنی جهت افزایش قد قبل از بلوغ و پیش از بسته شدن صفحات رشد انجام شود.

هزینه و تعداد جلسات افزایش قد با امبدینگ

تعداد جلسات درمانی حدود 10تا 15 جلسه است که اوایل به صورت هفته‌ای 3 مرتبه و بعدا هفته‌ای 2 مرتبه انجام می‌شود.

هزینه انجام امبدینگ بسته به تعداد جلسات، نوع نخ و نقاط مورد درمان متفاوت است.

سوالات متداول

در ادامه همراه ما باشید تا به رایج‌ترین سوالات درباره افزایش قد و تاثیر طب سوزنی پاسخ دهیم.

ژنتیک چقدر در افزایش قد نقش دارد؟

ژنتیک تا 80 درصد مسئول افزایش قد است و 20 درصد باقیمانده مربوط به تغذیه، خواب مناسب و غیره است.

افزایش قد با طب سوزنی تا چند سالگی امکان دارد؟

تا قبل از بسته شدن صفحات رشد چه در خانم‌ها و چه در آقایان امکان افزایش قد با طب سوزنی و امبدینگ وجود دارد.

آیا طب سوزنی ترشح هورمون رشد را افزایش می‌دهد؟

بله طب سوزنی باعث افزایش ترشح هورمون رشد و در نهایت بلندتر شدن قد می‌شود.

تاثیر تغذیه در افزایش قد به چه صورت است؟

مطالعات نشان داده که با بهبود تغذیه در طول زمان افراد بلند قدتر شده‌اند. بنابراین کودکانی که از رژیم غذایی غنی از کلسیم، پروتئین و سایر مواد مغذی استفاده می‌کنند، می‌توانند پتانسیل رشد خود را به حداکثر برسانند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت