راهکارهای افزایش قد نوجوانان

افزایش قد نوجوانان یکی از دغدغه‌های والدین در تمامی برهه‌های زندگی آنان است. پدر و مادرها دائما در حال پیدا کردن راهکار برای افزایش قد نوجوانان هستند و سعی می‌کنند تا بهترین روش‌ها را در این مسیر انتخاب کنند. برای افزایش قد نوجوانان روش‌های زیادی وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین آن‌ها، افزایش قد نوجوانان با طب سنتی است. در این مقاله می‌خواهیم به طور کامل در ارتباط با این موضوع و همچنین سایر روش‌های موجود برای بیشتر شدن قد نوجوانان با شما عزیزان صحبت کنیم پس تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

روش های افزایش قد نوجوانان

افزایش قد در نوجوانان به عوامل ژنتیکی، تغذیه، فعالیت جسمانی، خواب، و عوامل محیطی بستگی دارد. موارد زیر اینفوگرافی از روش های مفیدی برای افزایش قد نوجوانان است:

  • اول از همه تغذیه. سعی کنید غذاهایی بخورید که کلسیم، ویتامین دی و پروتئین کافی داشته باشند. این مواد باعث تقویت استخوانها و کمک به رشد قد میشوند. مثلاً شیر، ماهی، تخم مرغ، حبوبات و سبزیجات می تواند به رشد قدی کمک کند.
  • دوم اینکه ورزش های کششی مثل شنا، بسکتبال یا والیبال انجام بدید. این ورزشها باعث کشیده شدن عضلات و استخوانها میشود و به رشد قد کمک میکنند.
  • سوم اینکه سعی کنید شب ها حداقل ۸ تا ۱۰ ساعت بخوابید. خواب کافی باعث ترمیم و رشد بهتر بدن می شود.
  • چهارم سعی کنید استرستون رو کنترل کنید. استرس طولانی مدت باعث اختلال در رشد می شود.
  • در نهایت هم مصرف مکمل های ویتامین دی و کلسیم تحت نظر پزشک می تواند مفید باشد. و البته از مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر پرهیز کنید.
روش های افزایش قد نوجوانان
روش های افزایش قد نوجوانان

همچنین به خاطر داشته باشید که رشد قد در نوجوانان به طور طبیعی در بازه زمانی خاصی متوقف می شود. این روند تا حدود سن 19 سالگی ادامه دارد و پس از آن به ندرت تغییر می کند.

با رعایت این نکات و داشتن تغذیه مناسب، فعالیت فیزیکی کافی و استراحت لازم، میتوانید به رشد و افزایش قد مطلوب در دوران نوجوانی دست یابید. البته ژنتیک و عوامل وراثتی نیز در قد موثر هستند.

افزایش قد نوجوانان با طب سوزنی

یکی از بهترین روش‌های افزایش قد نوجوانان، استفاده از طب سوزنی است. افراد متخصص در حوزه طب سوزنی با شناسایی نقاطی که سبب افزایش ترشح هورمون رشد و تاثیرگذاری بر روی صفحات رشد نوجوانان می‌شود، می‌توانند تاثیر بسیار زیادی بر روی رشد قد نوجوانان بگذارند. متخصصان طب سنتی پیشنهاد می‌کنند برای افزایش پاسخ‌دهی این روش از درمان، حتما قبل از دوران بلوغ و بسته شدن صفحات رشد اقدام کنند.

درمان افزایش قد نوجوانان با طب سوزنی حدودا بین 10 الی 15 جلسه انجام می‌شود و این جلسات در هفته طبق نظر پزشک پخش می‌شوند. در پروسه درمان باید حتما سر تایم اعلام شده توسط پزشک به کلینیک مراجعه کرده و صبرو شکیبایی لازم را نیز داشته باشید.

امروز می‌خوایم تکنیکنی با همدیگه مرور کنیم نخ‌های برش خورده‌ی امبدینگ قابل جذب سوزن‌هایی که مخصوص این کار نه میره داخل سوزن و نقاطی که ما می‌خوایم تحریک بکنیم و به این روش کاشت نخ انجام می‌دیم و بدن تحریک میشه حالا بستگی به این که چه کاری می‌خوایم انجام بدیم برای مریضش می‌خوایم قد رو بلند کنیم روی بیمارهایمان کار کنیم برای جوان‌سازی می‌خوایم کار بکنیم نقاطی که استفاده میشه متفاوت خب نکته‌ای که برای افزایش قد تو بیمارایی که تاترونای وجود داره با تکنیک یوزنما می‌تونید بکنیم که اسپاسم در ناحیه عضلات و تاندون‌ها کاهش پیدا کنه وقتی این اثبات کاهش پیدا می‌کنه استخوان اجازه پیدا می‌کنه دچار رشد طولی بشه و کسایی که با فواصل زیر مراجعه کردن برای افزایش قدشون مثلا فرض کن که هیجده سالگی نوزده سالگی و صفحات هشدار بسته میشه شاید با این تکنیک مریض و قدش رو اضافه بکنم تکنیک و نحوه انجام داخل ویدیو قرارداده شده نکته‌ای که می‌خوایم براش کاشته نخ انجام بدیم انتخاب می‌کنیم و به همین راحتی نه میره زیر پوست شما از بیرون هیچی نمی‌بینید

درد نخ امبدینگ

کسایی که می‌ترسن کوفتگی یا تنورم درد بخاطر این هستش که شما اون سیستم انرژی و یا چاکراهایی که گرفتگی داره قراره که باز بشه پس حتما باید یه حس کوفتگی دردی که اون ناحیه شما داشته این که این اتفاق براتون بیفته عادیه.

ورزش برای افزایش قد نوجوانان

یکی دیگر از مواردی که پزشکان بر روی آن برای بیشتر شدن قد نوجوانان تاکید دارند، ورزش است. ورزش‌های کششی افزایش قد و خاصی وجود دارند که در کنار روند درمان به شما کمک می‌کنند تا سریع تر به قد ایده آل خود برسید اما توجه کنید انجام این ورزش‌ها را در چند جلسه اول زیر نظر پزشک و یا مربی ورزشی انجام دهید تا دچار آسیب نشوید. در ادامه تعدادی از ورزش برای افزایش قد در نوجوانان را مشاهده می‌کنید.

10 ورزش صبحگاهی که در خانه هم میتوانید انجام دهید

10 ورزش صبحگاهی افزایش قد

تمرین و حرکت کششی برای افزایش قد در بزرگسالی

در حالی که مراقبت خوب از بدن شما ممکن است به شما کمک کند تا بلندتر شوید ، قد شما عمدتا توسط ژنتیک شما تعیین می شود. علاوه بر این ، شما ممکن است قادر به افزایش قد خود حدود یک تا چهار اینچ با کشش ستون فقرات خود با حرکات ورزشی و کششی باشید

حرکت شماره یک

دراز بکشید و با هر دو دست روی سر خود دراز بکشید. روی یک تشک ورزشی یا زمین روی پشت دراز بکشید.

دست هاتون رو به سرتون برسونيد و تا جايي که ميتونيد دراز کنيد در عین حال ، پاهای خود را تا جایی که می روند دراز کنید. کشش خود را به مدت ده ثانیه نگه دارید ، سپس استراحت کنید.

این به بلند شدن ستون فقرات کمک می کند تا فشرده و جمع نشود.

در حالی که بعد از سن رشد اسکلت واستخوان ها رشد نمیکنند، اما با ورزش و حرکات کششی می توانید ستون فقرات شما کشیده بماند. و دچار انحراف و جمع نشود. ککشیدگی ستون فقرات قد شما را تاحدودی کمی افزایش دهد.

تمرین شماره دو

روی زمین یا تشک ورزشی دراز بکشید.
بدن خود را دراز کنید ، سپس بازوهای خود را عمود بر سینه بلند کنید.

کف دست های خود را با هم فشار دهید ، سپس به آرامی بازوهای خود را حدود 45 درجه به سمت چپ پایین بیاورید تا قسمت بالایی بدن خود را بچرخانید. دو تا سه ثانیه نگه دارید ، سپس به طرف دیگر بچرخانید. به چرخش به جلو و عقب برای پنج بار در هر طرف ادامه دهید.

این کشش را روزانه انجام دهید تا ستون فقرات شما کشیده بماند.

ویدیو ورزش و حرکات کششی افزایش قد در بزرگسالی

بارفیکس، یک ورزش عالی برای بیشتر شدن قد در کودکان و نوجوانان

بارفیکس یکی از بهترین حرکات ورزشی برای افزایش قد در نوجوانان محسوب می‌شود. در واقع شما انجام این روش از نیروی جاذبه زمین برای رشد قد استفاده می‌کنید. برای بارفیکس نیاز به یک میله بارفیکس دارید که به جای محکمی متصل شده باشد، سپس پس از انجام نرمش‌های مناسب برای گرم کردن در تعداد مشخصی از میله بارفیکس آویزان شوید تا وزن بدن شما روی ستون فقرات و پایین تنه شما قرار بگیرد.

ورزش هایی دیگری که برای افزایش قدنوحوانان مفید است حرکات که دارای کشش و جهش است مانند: اسکوات پا، شنای خوابیده، پروانه، والیبال، بسکتبال، یوگا، ژیمناستیک، دوچرخه سواری نکته ی مهم دیگر جهت رشد و افزایش قد رعایت خواب مناسب و به موقع و رژیم غذایی و استفاده از مواد معدنی، پروتئین ها، کلسیم و ویتامین ها است. اگر کلسیم بدن تامین نباشد، افزایش قد صورت نمی گیرد.

حرکت شنا 

یکی از حرکاتی که اغلب مورد بی اعتنایی قرار می‌گیرد حرکت شنا خشک است. در این روش شما باید روی شکم دراز بکشید، دست‌های خود را به سمت جلو و پاهای خود را به سمت عقب بکشید و سعی کنید آن را به سمت بالا بکشید. در ابتدا کار باید انجام این ورزش سخت باشد اما به مرور انجام آن برای شما راحت‌تر خواهد شد.

حرکت پل

حرکت پل نیز یک نرمش ساده برای رسیدن به قد ایده آل در نوجوانان است. در این روش شما باید روی زمین دراز بکشید، زانو خود را خم کرده و کف پای خود را به زمین بچسبانید. سپس باسن خود را از روی زمین بلند کرده و به سمت بالا حرکت داده و پس از 30 ثانیه دوباره به حالت اول خود بازگردید. این نرمش را حداقل 10 بار در روز انجام دهید.

قرص کلسیم برای افزایش قد نوجوانان

یکی از مواردی که سبب افزایش قد در نوجوانان می‌شود مصرف مرتب قرص کلسیم است. مصرف قرص کلسیم در کنار روش‌های طب سنتی برای افزایش قد می‌تواند اثربخشی پروسه درمان را بیشتر کند. تعیین دز داروی مصرفی بر عهده پزشک بوده و شما باید پس از انجام آزمایش‌های مختلف و تشخیص پزشک، قرص کلسیم را تهیه کرده و مصرف کنید.

البته برای دریافت کلسیم می‌توانید مواد غذایی مانند شیر، ماست، پنیر و..را نیز مصرف کنید تا به صورت طبیعی نیز این ویتامین را دریافت کنید.

برای افزایش قد در نوجوانان چه چیزی مفید است؟

افزایش قد در تمامی برهه‌های زندگی تحت تاثیر 3 عامل انرژی دریافتی، سوخت انرژی و ژنتیک می‌باشد. در واقع نمی‌توان گفت که فقط یک مورد می‌تواند سبب بیشتر شدن قد و یا کوتاهی آن شود. برای مثال در حوزه ژنتیک افرادی که والدین بلند قامت دارند به طبع قد بلندتری نسبت به افرادی که والدین آن‌ها دارای قد کوتاه و متوسط هستند خواهد داشت.

افزایش قد نوجوانان با طب سوزنی

عوامل محیطی نیز می‌تواند تاثیر به سزایی در افزایش قد نوجوانان دارد برای مثال فردی که از کودکی در معرض دود سیگار بوده است صفحات رشد آن دچار مشکل شده‌اند و ممکن است علی رغم داشتن ژنتیک قد بلند، به دلیل آسیب‌های محیطی قد کوتاهی داشته باشد. کمبود برخی ویتامین‌ها نیز می‌تواند سبب کوتاهی قد در نوجوانان شود این ویتامین‌ها به شرح زیر هستند:

  • ویتامین D
  • روی
  • کلسیم
  • منیزیم

این ویتامین‌ها را می‌توانید به صورت طبیعی از مواد غذایی و قرص دریافت کنید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام برای خرید هرگونه ویتامین برای نوجوان خود، از پزشک برای تشخیص نوع کمبود ویتامین او کمک بگیرید.

بهترین دکتر افزایش قد نوجوانان در اصفهان

یکی از مواردی که تاثیر بسیار زیادی بر روی اثربخشی روند درمان دارد انتخاب پزشک مناسب است پس حتما قبل از این که برای درمان اقدام کنید حتما در ارتباط با پزشک خود تحقیق کنید. دکتر علی اعتمادی متخصص طب سوزنی اصفهان بوده و دارای مدرک بین المللی طب سوزنی از چین است. دکتر اعتمادی با داشتن هزاران نظر مثبت در حیطه درمان از طب سوزنی توانسته‌اند به یکی از بهترین پزشکان افزایش قد نوجوانان در اصفهان تبدیل شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت طب سوزنی در اصفهان و دریافت مشاوره رایگان با این شماره تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

افزایش قد نوجوانان یک فرآیند مهمی است که با رعایت ترکیبی از عوامل مختلف قابل دستیابی است. با تغذیه سالم، ورزش منظم، استراحت، دریافت منابع طبیعی و مکمل های غذایی مورد نیاز، می توان به سرعت و کیفیت رشد قد نوجوانان کمک کرد.

به یاد داشته باشید که هر فرد ممکن است نوع تغذیه، ورزش و استراحت متفاوتی نیاز داشته باشد، بنابراین توصیه می کنیم  که بهترین روش ها را با مشاوره از متخصصان پزشکی کسب کنید تا برنامه ای سازگار با وضعیتتان به دست آورید.

با توجه به تمام این راهکارها، افزایش قد نوجوانان می تواند عملکرد آن ها را بهبود بخشد و به آنها اعتماد به نفس بیشتر بدهد. با استفاده از این روش های علمی و مؤثر، جوانان می توانند به بالاترین سطح رشد قد خود رسیده و به آرزوهای قدی که همیشه داشته اند نزدیک شوند.

سوالات متداول افزایش قد نوجوانان

داروی برای افزایش قد چیست؟

برای افزایش قد در نوجوانان معمولا قرص و دارو پاسخگو نبوده و تا به حال هیچ نتیجه قطعی از این روش درمان گرفته نشده است. مواردی مانند آمپول افزایش قد، قرص افزایش قد و…صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ گونه اثردهی نخواهد داشت.

 جراحی برای افزایش قد نوجوانان موثر است؟

یکی از روش‌های دردناک برای افزایش قد جراحی است. در این روش بخشی از استخوان برش داده شده و با قرار گرفتن وسیله مخصوص قد افراد بین 3 الی 5 سانتی متر افزایش پیدا می‌کند. این جراحی معمولا برای افرادی که در یک سانحه طول پاهایشان دچار اشکال شده است کاربرد دارد و پیشنهاد ما به شما این است که از این روش برای افزایش قد نوجوانان استفاده نکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت نوبت