درمان میگرن

درمان میگرن با طب سوزنی

میگرن سردرد مزمنی است که گریبان گیر عده زیادی از ما است. میگرن با نور و سر و صدا شدت پیدا می‌کند. شما هم دچار این نوع شدید سردرد هستید؟ تمام راه‌های ممکن برای درمان را رفته اید و نتیجه‌ایی نگرفته‌ اید؟ ممکن است درمان میگرن با طب سوزنی راه حل معجزه آسای شما باشد!

 

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی‌، روش سنتی پزشکی چینی است که در آن با فرو کردن سوزن در نقاط خاص بدن، انرژی در آن قسمت را آزاد کرده و نیرو‌‌های منفی و بیماری را از بدن دور می‌کند. متخصصان این رشته بر این باورند که با انجام طب سوزنی بدن را نسبت به بیماری ها مقاوم می کند.

روش درمان میگرن با طب سوزنی

برای این که بدانید این روش درمانی به چه شکل است، بهتر است در ابتدا با روش درمان میگرن با طب سوزنی آشنا شوید. پزشک متخصص سوزن ها را در نقاط مشخصی در صورت و سر شما فرو می‌کند. رگ های خونی تحریک شده و انرژی سراسر بدن شما را فرا می‌گیرد. به گونه ای که پس از اولین جلسه حس بهتری خواهید یافت.

طول مدت درمان

به طورکلی پس از جلسه اول، سردرد میگرنی شما تا درصد بالایی بهبود پیدا می‌کند اما برای دیدن نتایج بهتر باید درمان خود را ادامه دهید.

طول درمان میگرن با طب سوزنی به تشخیص پزشک شما بستگی دارد. به طور متوسط بین ۵ تا ۱۰ هفته است و پس از طول درمان هر چند وقت یکبار باید دوباره به مطب پزشک خود مراجعه کنید.

فواید طب سوزنی در درمان میگرن

نمی توان گفت که این روش درمان قطعی است اما تحقیقات نشان می دهد درصد بالایی با این روش از شر میگرن خلاص شده اند.

فواید طب سوزنی زیاد است؛

ـ ترشح اندورفین در بدن که باعث تسکین درد می‌شود

ـ افزایش انرژی

ـ گردش بهتر خون

ـ مقاوم شدن بدن در برابر بیماری‌ها

ـ شل شدن عضلات

ـ هزینه‌های کمتر

ـ نداشتن درد و خونریزی

خطرات و عوارض طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی جزو کم خطرترین روش های درمانی موجود است. بیشتر داروهای مدرن اثر استفاده طولانی مدت برای معده مشکلاتی را به وجود می‌آورند. و داروهای گیاهی و طب سنتی هم درد را کمتر تسکین می‌دهند یا موثر نیستند.

طب سوزنی بدون درد و خونریزی است اما اگر سوزن کهنه یا آلوده استفاده شود، امکان جراحت روی پوست و عفونت وجود دارد.

البته جایی برای نگرانی نیست. به طور معمول پزشک از سوزن‌های یکبار مصرف استفاده کرده و بهداشت ابزار و محیط را رعایت می‌کند. با این حال از پرسیدن در مورد نحوه کار و لوازم خجالت نکشید. پزشک می تواند نگرانی شما را رفع کند.

درد طب سوزنی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که درد احتمالی سوزن شما را نگران می‌کند، با خیال آسوده به پزشک بروید.

طب سوزنی هیچ نوع دردی ندارد. در موارد کمی ممکن است سوزش خفیفی حس کنید.

سخن آخر

درمان میگرن با طب سوزنی، روش بی خطر، بدون درد و مرهم میگرن است، در صورتی که با بهترین دکتر طب سوزنی انجام شود. قبل از هرگونه خود درمانی ابتدا با پزشک مشورت کرده و آزمایش‌های لازم را انجام دهید تا از دلایل سردرد خود مطلع و بعد نسبت به درمان اقدام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت